Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Řepa červená

SMusíme se přiznat s tím, že na červenou řepu nemáme moc dobré vzpomínky, zvláště ze základní školy, kde nás ji nutili jíst. Vsadím se, že to máte někdo také podobně. Možná to bude chtít trošku těžkostí zařadit čepu zpět do svého jídelníčku a začít ji dobrovolně konzumovat. Neměli bychom ale moc dlouho váhat. Červená řepa je sice velmi obyčejná zelenina, ale skrývá v sobě tolik prospěšných látek, kvůli kterým budete jen litovat, že jste těchto benefitů nevyužívali dříve.

Zdravotní benefity červené řepy

Tato zelenina s její přezdívkou krvavý elixír mládí toho v sobě skrývá opravdu hodně. S mladistvým vzhledem nám pomůže především křemík, díky kterému nám červená řepa může pomoci s posílením vazivových tkání a kůže. Pomáhá nám také se zdravím kostí, a zbavuje náš organismus jedovatých kovů

Mezi další vitamíny a minerály, které červená řepa obsahuje, patří mimo jiné vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B9, C, K a minerály hořčík, železo, draslík, měď a fosfor.

Díky všem těmto látkám působí červená řep na snížení špatného cholesterolu, pomáhá předcházet kardiovaskulárním chorobám, pomáhá předcházet slepotě, zvyšuje plodnost, podporuje výkon a vytrvalost u sportovců, podporuje mozkové funkce, detoxikuje tělo, posiluje imunitní systém a předchází problémy s dýcháním a v neposlední řadě také obsahuje skoro zanedbatelné množství kalorií, takže ji můžete bez obav zařadit do jídelníčku, i když zrovna držíte dietu.

Recepty z červené řepy

Řepa má opravu skvělé vlastnosti i v receptech. Červená řepa recepty vždy obohatí svojí nezaměnitelnou barvou a chutí. Obsahuje také velké množství cukrů, díky čemu se řadí mezi jednu z nejsladších zelenin. Není tedy žádným divem, že červená řepa sladké recepty jde dohromady. Často se také v pokrmech používá jako barvivo.

Červená řepa je jeden z důvodů, proč naši předci oplývali tak silným zdravím a imunitou. Tato zelenina je totiž živým zázrakem, který nám může pomoci na cestě za pevnějším zdravím, imunitou, pevnější a jasnější pokožkou, ale také postavou. Vyzkoušejte proto naše recepty a sami se přesvědčte, že červená řepa může být i chutná součást našeho jídelníčku.

Uložit surovinu

Nutriční hodnoty na 100g

Kalorie

39.0 kcal

Bílkoviny

1.3 g

Sacharidů

8.9 g

Vlákniny

1.7 g

Tuků

0.2 g

Na základě dat z NutriDatabaze.cz, verze 8.20, ÚZEI, Praha.

Líbí se vám surovina? Sdílejte ji s ostatními

Nejlepší zdravé recepty z červené řepy

Pečená červená řepa s kozím sýrem

Pečená červená řepa s kozím sýrem

Červená řepa si rozhodně zaslouží svoje místo ve…

Pečená červená řepa s mrkví a dýní

Pečená červená řepa

Chápu, že spousta z vás při přečtení názvu tohoto…

Tradiční vegetariánský boršč

Vegetariánský boršč

Nevíte, co k večeři? Zkuste tuto polévku, která má…

Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma