Obsah článku

O autorovi

pszprofil
Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Poznej své zdraví

E-BOOK

ebook

Získejte náš e-book cviků na břicho úplně zdarma

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Další články

Jak se dostat do formy po porodu? Tohle vám pomůže

Hubnutí po porodu
Hubnutí po porodu
Obsah článku

Pokud jste po porodu, zapomeňte na drastické diety a úmorné cvičení. Neubírejte si energii, kterou potřebujete na regeneraci těla a péči o dítě. Doplňujte minerály a vitamíny, jezte pestře, zdravě a v malých porcích. Přidejte pohyb a dostanete se zase do formy.

Jděte na to pomalu

Vynechejte detoxikaci. Vylučování toxinů do mateřského mléka při kojení určitě nechcete. Nejezte ani přípravky na hubnutí. Rychlý úbytek hmotnosti může vést ke ztrátě mléka. Dbejte na dostatek minerálů a vitamínů, které miminko z mléka přijímá. Škodlivé tuky vyměňte za zdravé a jezte i dostatek bílkovin a kvalitních sacharidů místo sladkostí.

Důležité jsou při hubnutí omega-3 mastné kyseliny zryb a lněného oleje pro rozvoj imunity. Zařaďte i vápník, hořčík a zinek. Zamezíte stresu a depresím, posílíte vlasy, nehty i pleť. Jejich zdrojem je sezamový olej.

Nestrádejte
Nestrádejte

Nepřehánějte to s počítáním kalorií

Nepřehánějte to s počítáním kalorií, ale nezahánějte jídlem ani stres, únavu a nedostatek spánku. V období příkrmů si dejte pozor na dojídání kašiček po dětech. Vyvarujte se prázdným kaloriím, těžkým pokrmům, rafinovaným cukrům a čokoládě, které vás místo povzbuzení utlumí. Kojením se dá zhubnout, protože s mlékem odchází energie a tuky, které nespotřebujete.

Zpevněte pánevní dno a střed těla

Po porodu zařaďte cviky na pánevní dno, které dostalo v těhotenství a po porodu zabrat. Zpevněním pánevního dna zabráníte budoucím problémům s inkontinencí. Zaměřte se i na posílení středu těla, zádových i břišních svalů a zpevněte páteř, která byla během těhotenství více zatížená. Vsaďte na cviky Ludmily Mojžíšové a hormonální jógu. Pak začněte aerobním s cvičením pro podporu metabolismu. Pokud vás trápí vypouklé bříško, pořiďte si stahovací kalhotky po porodu.

Co potřebujete ke cvičení

Pokud přemýšlíte nad vhodným oblečením, poradíme vám. Vsaďte na stahovací legíny na cvičení. Při cvičení zabíráte svaly a zvenčí na ně legíny vyvinou další tlak. Dvojitá komprese vám tím zdvojnásobí výsledek. Hodit se vám bude i bezešvá sportovní podprsenka. Funkční oblečení vám pomůže zpevnit části, které by vás při cvičení omezovaly a přitom se budete moci snadno a pohodlně pohybovat, což je při každém cvičení to nejdůležitější.

Vybavení pro cvičení
Vybavení pro cvičení

Kdy po porodu začít se cvičením

Cvičení musí být pozvolné. Ze začátku zařaďte svižné procházky a jednoduché zdravotní cviky, které pomohou tělo znovu zpevnit. Pokud je vše v pořádku, začít cvičit můžete už druhý den po porodu. Pak cvičte doma nebo v tělocvičně.

Zapojte také brániční dýchání do břicha. Razantnější cvičení si nechte po šestinedělí. V případě císařského řezu začněte cvičit až 3 měsíce po porodu. Proti trombóze prokrvujte dolní končetiny kroužením nohou v kotnících, natahováním, protahováním a přitahováním špičky. Nepřepínejte se a dejte tělu po cvičení čas pro regeneraci.

5/5 - (2 hodnocení)

Sdílejte článek s ostatními

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

E-book - cviky na břicho zdarma!

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Vyhledávání

100 Kč sleva na Váš nákup od Pure rituals

Prvotřídní lipozomální vitamíny