Obsah článku

O autorovi

pszprofil
Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Poznej své zdraví

E-BOOK

ebook

Získejte náš e-book cviků na břicho úplně zdarma

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Další články

Jak se efektivně bránit proti šířícímu se koronaviru?

Koronavirus
Koronavirus
Obsah článku

Svět aktuálně sužuje jedno onemocnění, a to nový typ koronaviru, na který se stále ještě nenachází lék. Právě i díky nedostupnosti léku je nemoc velkým strašákem sídlícím ve skříních každého z nás. Nakázána je karanténa, v naší republice je vyhlášen nouzový stav. Lidé se bojí o své zdraví, proto hledají způsoby, jak se co nejefektivněji bránit novému typu onemocnění. A s tím vám pomůžeme.

Hlavně podpořte svůj imunitní systém

I v tomto případě platí, že pokud se chcete vyhnout nemoci, musíte ze všeho nejdříve posílit svůj imunitní systém. Pokud bude imunitní systém pevný jako rytířské brnění, ani koronavirus na vás nebude moct. Silná imunita člověka ochrání před sebevětším náporem virů a bakterií, proto se nabízí otázka, jak imunitu podpořit?

Začít musíte u svého jídelníčku, ze kterého je nutné vyhnat sladkosti. Místo nich zvolte čerstvé a pestré ovoce, které doplní potřebné vitaminy. Zejména vsaďte na citrusy, které jsou nejlepším zdrojem vitaminu C. Svou imunitu však posílíte i otužováním, se kterým začněte po malých krůčcích, ať nezpůsobíte svému tělu šok. Kromě zmíněného efektivně posiluje imunitní systém i česnek nebo rakytník, který taktéž obsahuje obrovské množství vitaminu C.

Noste roušky

Na internetu se dočtete o tom, jak důležité je nosit roušky. I když chvilku se mluvilo o tom, že je to naprosto neúčinná věc, pravdou je, že je to naopak. Svou rouškou chráníte ostatní, ostatní lidé svou rouškou chrání vás. V době koronavirové je to o velké zodpovědnosti každého jedince a roušky jsou možnost, jak šíření nemoci zpomalit. Nikdo neví, kdo je přenašečem. Přece jen nemoc může v těle dřímat i čtrnáct dní bez sebemenších příznaků.

Nošeni roušky pro viru
Nošeni roušky pro viru

Nezapomínejte na umývání rukou

V současné době koronavirové platí jedno pravidlo, a sice není nad umývání rukou. Lékaři doporučují umývat si ruce minimálně třicet vteřin, a to mýdlem. Při umývání rukou nezapomínejte na umývání hřbetů rukou a na palce, které jsou velice často podceňované při mytí. V případě, že nemáte k dispozici umyvadlo s mýdlem, mějte vždy po ruce dezinfekční či antibakteriální gel s alkoholem. I ten efektivně zlikviduje viry a bakterie usazené na rukou.

Mytí rukou
Mytí rukou

Když kýchat, tak do paže nebo kapesníku

Jelikož se koronavirová epidemie ještě mísí s chřipkovou epidemií, narazíte na ulici na nachlazené jedince. Rýma bývá doprovázená kýcháním nebo kašláním. V takové chvíli myslete na to, že do dlaní se nekýchá ani nekašle. Bakterie v dlaních zůstávají a člověk je roznáší po svém okolí. Raději kýchejte nebo kašlete do rukávu, případně do kapesníku, kde dochází k okamžitému zániku nebezpečných bakterií.

Buďte doma

Nikdy v minulosti jsme nemohli spasit svět z pohodlí domova. Nyní si právě sezením na gauči můžeme pomoct. Pokud to není nutné, raději nevycházejte a chraňte tak sebe i své okolí. Pokud se nebudete stýkat s lidmi, vyhnete se podávání ruky, což se v tomto případě zkrátka nesmí, aby nedošlo k přenosu viru. Navíc se v domácí karanténě efektivně vyhnete jedincům nemocným nebo nachlazeným, kteří jsou hlavně pro seniory ohrožením na životě.

Dostatečně spěte

Pro svůj imunitní systém i pro své zdraví uděláte nejlépe, když budete hodně a kvalitně spát. Mnozí lidé spánek bohužel podceňují, což je velká chyba. Během spánku dochází k regeneraci organismu, také k celkovému odpočinku a mimo jiné i k vypořádání se s viry a bakteriemi. Pokud se necítíte dobře, raději věnujte čas kvalitnímu spánku, během kterého se tělo posilní a nebude tak zranitelné.

Žena spí
Žena spí

Plaťte bezkontaktně

Pokud přece jen musíte ven, například na nákup nebo na poštu, vždycky plaťte bezkontaktně. Peníze jsou největšími přenašeči bakterií, pamatujte na to. Plaťte proto jedině kartou, i když vám to nemusí být příjemné hlavně v případě nakupování na internetu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/deset-rad-pro-seniory-jak-se-branit-proti-koronaviru-40316186

5/5 - (2 hodnocení)

Sdílejte článek s ostatními

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

E-book - cviky na břicho zdarma!

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Vyhledávání

100 Kč sleva na Váš nákup od Pure rituals

Prvotřídní lipozomální vitamíny