/
/
Jaké jsou příčiny žlutých zubů a co na ně pomáhá?

Obsah článku

O autorovi

Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

E-BOOK

Získejte náš e-book cviků na břicho úplně zdarma

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Další články

Jaké jsou příčiny žlutých zubů a co na ně pomáhá?

Poznej své zdraví

18 srpna, 2020

Sdílejte:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Beautiful girl at home

Obsah článku

Postrádají vaše zuby bělost? Pak se jistě ptáte, kde se stala chyba. Taktéž toužíte po dokonalém, zářivě bílém úsměvu, jako má drahá polovička nebo nejlepší kamarád! Nemusíte si však kvůli zubům dlouho lámat svou hlavu. Existuje několik efektivních řešení, které zubům jejich původní bělost opět navrátí. A aby se “žlutý scénář” opět neopakoval, prozraďme si, jaké jsou příčiny žlutých zubů a jak tedy žlutým zubům posléze předcházet. 

Příčiny žlutých zubů

I v tomto případě může za zažloutnutím chrupu stát genetika. Genetické dispozice hrají v našich žiHodnoceních velkou roli. Pakliže ale vaši předci neměli tak žluté zuby jako vy, důvodem zažloutnutí chrupu může být i konzumace potravin barvících zuby. Těmito potravinami se myslí černý čaj, borůvky nebo červené víno. Případně pokud konzumujete stravu bohatou na cukry, pak už víte, co stojí za zažloutlým chrupem. Cukr zubům zrovna neprospívá. 

Cukr
Jaké jsou příčiny žlutých zubů a co na ně pomáhá?

Žluté zuby však mohou být způsobeny i stárnutím, kouřením nebo některými léky, které pravidelně užíváte. A samozřejmě za nimi může stát i špatná ústní hygiena. 

Co pomáhá na žluté zuby?

Jak již bylo zmíněno, naštěstí existuje několik efektivních způsobů, jak navrátit zubům jejich prvotní bělost. Vsadit můžete například na kokosový olej, který navíc zbavuje ústní dutinu bakterií a toxických látek. Osvědčeným bojovníkem proti zažloutlému chrupu je i jablečný ocet, který stačí pár minut převalovat v ústech a vyplivnout. A v neposlední řadě stojí za zmínku živočišné uhlí, které se v poslední době přidává do mnoha dentálních produktů. Funguje podobně jako kokosový olej čili kromě bělení umí i zbavit chrup bakterií a toxinů. 

Pokud však nevěříte, že by vás něco ze zmíněného zbavilo zežloutnutí zubů, vsaďte na LED sady na bělení zubů, které zaručují úspěch. Neničí zubní sklovinu a jsou bezpečné pro zuby.

Bělící led sada
Jaké jsou příčiny žlutých zubů a co na ně pomáhá?
5/5 - (2 Hodnocení)

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

E-book - cviky na břicho zdarma!Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Registrujte se zdarma

Získejte možnost si zcela zdarma ukládat oblíbené články, autory a recepty. Můžete také přidávat vlastní recepty.