Obsah článku

O autorovi

pszprofil
Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Poznej své zdraví

E-BOOK

ebook

Získejte náš e-book cviků na břicho úplně zdarma

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Další články

Prožíváte těžké časy? Nedbejte na rady okolí a spoléhejte jen na sebe

Žena v depresi
Žena v depresi
Obsah článku

V mnoha rodinách se tradovalo pořekadlo: Než špatná kamarádka, raději žádná kamarádka. Matky a babičky totiž věděly o nevyžádaných radách a neupřímném kamarádství ze zkušeností své. Dalším jejich moudrem bylo: Mnohem lepší je zkomplikovat si život po svém než podle toho, jak ti radí jiní. 

Pokud tyto rady neznáte, dobře si je zapamatujte. Zkušenost jiných je sice nepředatelná a všichni musíme dělat vlastní chyby, abychom se přesvědčili a poučili na vlastní kůži, ale umět se spoléhat jen sami na sebe je v životě klíčové. Umět se rozhodnout a stát si za svým přináší úlevu.

Cizí problém se zdá lehčí

Od dětství se v období, kdy se nám nedaří, obracíme na své blízké. Dnes už nežádáme o radu jen rodinné příslušníky a kamarády, ale i kolegy, nebo se svěřujeme na sociálních sítích. Máme však všichni tendence cizí problémy zlehčovat a anonymita internetu navíc často dělá lidem velká ramena. Siláci na síti nás pak inspirují k činům, kterých později litujeme.

Slečna si dělá starosti 1 1
Často řešíme problémy na sociálních sítích

Pravda je taková, že nikdo nezná celý náš příběh a nemůže vědět lépe, co máme dělat, než my sami. Navíc nás v náročných situacích rady druhých spíše rozčílí, než nám pomohou. Potřebujeme posluchače, abychom si mohli utřídit myšlenky. Nepotřebujeme nevyžádané rady zlehčující náš tíživý problém. 

Dobrá rada nad zlato

I když navštívíte psychologa a zeptáte se ho, co máte dělat, neřekne vám to, protože to jednoduše neví. Zodpovědnost za rozhodnutí je vždy na každém z nás. Může nás ale vyslechnout, hrát roli pozorného posluchače a pomocí návodných otázek vhodně nasměrovat k utřídění myšlenek a konečnému rozhodnutí. Ani ti nejbližší vám nemohou poradit, jak se doma nehádat, zda změnit zaměstnání, vstoupit do manželství nebo zda se stát rodičem.

Situace je třeba prožít, být pozorní k vlastním pocitům a hledat i nacházet to, co nám vyhovuje. Pokud se naučíte naslouchat sami sobě a nebudete poslouchat rady okolí, budete mnohem šťastnější a spokojenější.

5/5 - (1 hodnocení)

Sdílejte článek s ostatními

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

E-book - cviky na břicho zdarma!

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Vyhledávání

E-book - 12 efektivních cviků na břicho

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.