Obsah článku

Digitální markeťačka, která se zaměřuje na projekty z oblasti zdraví a krásy. Pracovala na obsahové a SEO strategii pro e-shopy GlowUp, Zdravysvet.sk, KocosBeauty a nyní už více než rok tvoří (nejen) texty pro Pure rituals. Volný čas tráví v přírodě, ve fitku nebo čtením dobré knížky.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Zvětšení a zpevnění prsou bez operace: Je to možné?

18 dubna, 2024

Uložit článek

Zobrazit obsah článku

Toužíte po plnějším a pevnějším poprsí, ale nechce se vám „pod kudlu“? Na následujících řádcích si posvítíme na to, zda je možné dosáhnout zpevnění a zvětšení prsou bez operace. Prozkoumáme jednotlivé možnosti, od krémů na zvětšení prsou až po cviky na povislá ňadra, a prozradíme vám, které metody opravdu fungují.

Produkty zmíněné v článku:

super prsia doplnek stravy
Super prsa + štíhlá linie pro ženy
nadrain doplnek stravy pro krasna prsa
NadraIN FORTE
venira krasna prsa doplnek
Venira krásná prsa

Existují hormony podporující růst prsou? Ano, ale…

Jedním z faktorů, který ovlivňuje velikost prsou, jsou hormony, konkrétně estrogen. Ten je produkován ve vaječnících a je velmi důležitý pro sexuální a reprodukční zdraví. Jakmile se v pubertě začne v těle uvolňovat, dojde k hromadění tuku v pojivové tkáni. To způsobuje zvětšení prsou. Neexistuje tedy žádná zázračná metoda, jak zrychlit růst prsou v tomto období. Dívky si zkrátka musí počkat, až tělo začne vylučovat ty správné hormony – hormonální rovnováhu však mohou podpořit dostatkem spánku, zdravou stravou a eliminací stresu.

zvetseni prsou
Zvětšení a zpevnění prsou bez operace: Je to možné?

Působení estrogenu na poprsí si rozhodně nepředstavujte tak, že čím více ho v organismu je, tím větší má žena ňadra. Pravdou je, že pokud jde o velikost prsou, vždy bude nejpodstatnější genetika. Estrogen na velikost a tvar prsou působí spíše tím, že váže vodu ve tkáni, takže poprsí se díky němu může zdát o něco plnější nebo jinak tvarované.

Při změnách hladiny hormonů v organismu si tak můžete povšimnout zvětšení či zmenšení velikosti prsou. Jedním z případů, kdy se prsa mohou opticky trochu přifouknout, je užívání hormonální antikoncepce. Nikdy však není možné předem říct, který typ tabletek vám větší prsa zajistí, protože každé tělo reaguje trochu jinak. Je také potřeba poznamenat, že hormonální antikoncepce má mnoho vedlejších účinků. To, že se při užívání některé z nich projeví, není nic výjimečného – jsou dokonce velmi častým důvodem pro přerušení nebo změnu metody antikoncepce [1]. Nasazení antikoncepce by tedy mělo být důkladně konzultováno s ošetřujícím lékařem.

hormonalni antikoncepce
Zvětšení a zpevnění prsou bez operace: Je to možné?

Fytoestrogeny: Růst prsou nečekejte, plnější a pevnější ňadra ano!

Ve volně prodejných přípravcích žádné hormony podporující růst prsou nebo jejich zpevnění nenajdete. Můžete však zakoupit produkty s fytoestrogeny – přírodními látkami, které v těle fungují podobně jako hormon estrogen. Tyto „rostlinné estrogeny“ se vyskytují v různých potravinách, jako jsou luštěniny (například sójové produkty), brukvovitá zelenina, některé byliny či lněná semínka. Existuje několik typů fytoestrogenů, ale nejčastěji se setkáváme s isoflavony, lignany a kumestany, přičemž největší a nejvíce prozkoumanou skupinou jsou první zmíněné.

Některé z těchto fytoestrogenů mohou pomoci srovnat hormonální rovnováhu a existují také názory, že mohou podpořit růst prsou. K této domněnce přispívá také fakt, že ženy v různých kulturách tradičně využívají rostliny a potraviny s fytoestrogeny jako prostředek pro dosažení větších prsou. Na prsa by měly působit podobně jako estrogeny. Nečekejte tedy, že ňadra výrazně narostou, výsledkem užívání fytoestrogenů by měla být spíše plnost a pevnost. Doplňky s fytoestrogeny se navíc využívají také při bolestivé menstruaci nebo menopauze.

super prsia doplnek stravy
Super prsa + štíhlá linie pro ženy
nadrain doplnek stravy pro krasna prsa
NadraIN FORTE
venira krasna prsa doplnek
Venira krásná prsa

I když tabletky na zvětšení prsou často obsahují pouze přírodní látky, doporučujeme se před jejich užíváním poradit s lékařem nebo výživovým odborníkem. Důležité je také dodržovat doporučenou denní dávku.

Včelí pyl: Zaručený návod, jak mít velká prsa?

V posledních měsících se na sociální sítích šíří zaručený návod, jak mít velká prsa – stačí prý užívat včelí pyl. Co je na tomto tvrzení pravdy? Na úvod je potřeba říct, že včelí pyl rozhodně může být zdraví prospěšný. Obsahuje totiž plno bílkovin, vitamín C, vitamíny skupiny B, všechny vitamíny rozpustné v tucích (A, D, E, K) a spoustu minerálů. Mimo tohle všechno v něm však najdeme také fytoestrogeny. Možná právě odtud tedy pramení tvrzení, že včelí pyl je skvělý nástroj na modelaci prsů bez implantátů. Koncentrace těchto přírodních látek je však ve včelím pylu zanedbatelná, takže větší prsa po jeho užívání spíše nečekejte.

vceli pyl
Zvětšení a zpevnění prsou bez operace: Je to možné?

Vitamíny na růst prsou nemají vliv, pro jejich krásu jsou však důležité

Vitamíny a minerály vám nepomohou k větším prsům, ale pro jejich krásu mohou udělat opravdu hodně. Svět sice obletěly studie, které naznačovaly, že vitamín E by teoreticky mohl mít potenciálně vliv na velikost prsou, tyto účinky však zatím nejsou prokázány. Jedinečné vlastnosti tohoto vitamínu však mohou podpořit celkové zdraví ňader a mladistvější vzhled. Neutralizuje totiž volné radikály, zabraňuje oxidačnímu stresu a podporuje zdravý krevní oběh. To může přispět k pružnosti a pevnosti pokožky, což jsou dva základní faktory pro udržení mladistvě vypadajících prsou. 

Důležitý je i vitamín C, který stejně jako vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Mimo to hraje také roli při produkci kolagenu v organismu, čímž přispívá k tomu, aby pokožka byla elastická a krásná. Nezapomínejte však ani na užívání vitamínů A, D a selenu, které mohou pomoci udržet vaše prsa zdravá a předejít některým problémům.

vitaminy mineraly
Zvětšení a zpevnění prsou bez operace: Je to možné?

Přípravky na zpevnění prsou umí vypnout i vytvarovat

Na trhu je k dostání nespočet krémů na zvětšení prsou. A věřte nebo ne, takové mazání má něco do sebe. Krémy na zvětšení prsou, které fungují, totiž opravdu existují. Jen nesmíte očekávat zvětšení ňader o několik košíčků a zázraky na počkání. Pokud vám však postačí zvětšení objemu až o 13 %, můžete sáhnout po krému Venira PUSH-UP! Mimo plnější dekolt produkt slibuje také výrazné zpevnění, dokonce až o 57 %. Podobný efekt a ještě něco navíc zvládne také tvarující sérum Collistar. Recenze hovoří jasně – nejen, že tvaruje, zpevňuje a přidává na objemu, ale navíc také krásně vyhlazuje drobné linky, a to již za několik málo dní. Pro ochablejší poprsí pak můžete využít zpevňující sérum na dekolt a poprsí s kolagenem od téže značky.

venira krem na prsa pushup 1
Push-up zpevňující krém na poprsí
collistar krem na prsa 1
Tvarující sérum na poprsí
collistar zpevnujici serum na prsa
Zpevňující sérum na poprsí

Pomohou cviky na zpevnění prsou?

Pokud hledáte cvičení na zpevnění prsou, zklameme vás. Nic takového totiž neexistuje. Pomocí pravidelného posilování sice můžete zvětšit svaly v oblasti hrudníku, je však potřeba uvědomit si, že ty se nacházejí až pod mléčnou žlázou a tukovou tkání – tedy vlastně pod prsem jako takovým. Cvičení tedy může přispět k posílení a zpevnění svalů v oblasti hrudníku, což teoreticky může vytvořit dojem trochu většího poprsí, ale fyzicky nepřidá tukovou hmotu do prsou, takže je vlastně nezvětší.

posilovani na prsa
Zvětšení a zpevnění prsou bez operace: Je to možné?

Růst prsou v dospělosti je spojen také s růstem váhy

Nyní už tedy víte, že velikost prsou je dána především velikostí mléčné žlázy a množstvím tuku. Ňadra se sice mohou zvětšit také v závislosti na hladinách hormonů nebo při užívání doplňků s fytoestrogeny, změna je však způsobená hlavně tím, že tkáň si do sebe natáhne více vody. Pokud se však zvýší množství tuku v těle celkově, je možné, že i vaše prsa budou objemnější. Bohužel ale není možné organismu poručit, aby přibíral pouze do jedné konkrétní partie, stejně tak, jak si nemůžete vybrat, z kterých míst budete hubnout.

Produkty zmíněné v článku:

super prsia doplnek stravy
Super prsa + štíhlá linie pro ženy
nadrain doplnek stravy pro krasna prsa
NadraIN FORTE
venira krasna prsa doplnek
Venira krásná prsa

Nyní už víte, že modelace prsů bez implantátu možná je, rozhodně však neočekávajte výsledky jako po plastické operaci. Ňadra je však možné zpevnit a trochu „přifouknout“, takže než se svěříte do rukou plastického chirurga, určitě nejdříve vyzkoušejte méně invazivní metody.

[1] Martell S, Marini C, Kondas CA, Deutch AB. Psychological side effects of hormonal contraception: a disconnect between patients and providers. Contracept Reprod Med. 2023 Jan 17;8(1):9. doi: 10.1186/s40834-022-00204-w. PMID: 36647102; PMCID: PMC9842494.

5/5 - (1 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

Komentáře

Další články

Recenze masážní pistole FlexGun™ by vás měla zajímat, pokud pravidelně cvičíte, máte sedavé zaměstnání nebo vás trápí celulitida.…

Zdravé sezení

Nejste si jistí, jak správně sedět u počítače? Podívejte se na naše tipy, jak sedět zdravě, a skoncujte…

Překyselený organismus

Trápí vás překyselený žaludek? Je to běžný problém, na který existuje několik tipů a babských rad. Co tedy…

Jak zklidnit podrážděný žaludek

Máte problém s podrážděným žaludkem? Potřebujete osvědčené řešení, jak žaludek a střeva zklidnit? Tyhle tipy vám pomohou! Připravili…

Akupresura

Akupresura je masážní technika, během které dochází k tisknutí akupresurních bodů na těle. Naučte se základy a zbavte se…

Jak vyléčit ploché nohy

Trápí vás ploché nohy? Chcete se zbavit bolesti chodidel? Máme pro vás seznam cviků na ploché nohy, tipy…

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma