Obsah článku

O autorovi

pszprofil
Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Poznej své zdraví

E-BOOK

ebook

Získejte náš e-book cviků na břicho úplně zdarma

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Další články

Ergonomické batohy jsou základ pro zdravá dětská záda

Školní batohy pro děti
Školní batohy pro děti
Obsah článku

Rodiče dnešních dětí nosili do školy většinou ještě školní aktovky. Prvňáčci je ještě odnosily na zádech, posléze to však už bylo společenské faux pas. A tak je odvláčely na jednom ramenu (což byla velká móda a frajeřina) a v ruce. Na bolest zad se pak stěžovaly již na prvním stupni. Dnes naštěstí děti – mladší, starší, teenageři, všichni nosí batohy. Ty jsou pro záda mnohem zdravější. Stále však záleží na tom, jaký batoh nosíme. Na dětská záda patří zásadně ergonomický batoh.

Zátěž dětem škodí

Pediatři i ortopedi potvrzují, že zátěž dětem skutečně škodí – v ruce, na ramenou, ale i na zádech. Každodenní přetížení zad dokáže vést k trvalým poruchám pohybového aparátu. Nemusí jít pouze o bolesti zad, ale i kyčlí. Školy se za ta léta od mého dětství příliš nezměnily. Stále po dětech požadují nosit do školy knihy ke každému předmětu, k tomu pro každý samostatný sešit, dále psací, výtvarné i rýsovací pomůcky, přezuvky, věci na cvičení. Dítě si nosí i svačinu a pití.

Správné nošení batohu na zádech

Ve školách se chlubí, že k nim dorazila digitalizace v podobě interaktivních tabulí, ale je nejvyšší čas, aby se konečně digitalizovaly především učebnice. Do té doby, díky alespoň za firmy, které se pustily do vývoje a začaly vyrábět ergonomické školní batohy. A díky též za osvícené rodiče, kteří již při výběru školního batohu nehledí pouze na co nejnižší cenu.

Stále však existuje poměrně malá osvěta a mnozí tápou v tom, co má ergonomický, a i jinak pro dítě bezpečný batoh mít. Rozhodně nejde jen o polstrovaná záda, a už vůbec ne o taková, která jej udělají již bez zátěže těžkým.

Jak vypadá ergonomický batoh?

Zdravé školní batohy pro kluky a holky by měly mít především dobře navržený bederní pás. Málokdo ví, že právě on, samozřejmě zapnutý a správně výškově nastavený, dokáže odlehčit zátěž až o 50 %. Záda batohů by měla být anatomicky tvarovaná. Optimálně lehkou hliníkovou výztuží. Současně též polstrovaná a odvětrávaná. Veškeré popruhy, včetně hrudního, musí být nastavitelné. Žádný z těchto prvků by neměl batohu přidávat nadbytečnou hmotnost. Stejně tak by měl být lehkým, ale současně dostatečně pevným, materiál batohu. Školní batohy však musí našim dětem poskytovat i další ochranu. Tou je ochrana na ulici. Je tedy důležité, aby byly s reflexními odrazkami.

Zdravý a ergonomický batoh beckmann

Batohy se musí dětem líbit

Výrobci batohů to nemají vůbec lehké. Kromě funkčních a ergonomických prvků, musí umět dětem nabídnout i líbivý design. Zejména školní batohy pro dívky a kluky od první do třetí třídy bývají pestřejší, s oblíbenými dětskými hrdiny a pohádkovými postavičkami. Ideální jsou pak batohy jako kompletní sety – s penálem, taškou na přezůvky, ev. i s boxem na svačinu a s lahví na pití.

Pro zdravé batohy raději na internet

Nekupte dětský batoh v prvním papírnictví. Už vůbec ne někde na trhu. Jeho výběr si zaslouží naši pečlivou pozornost, a to skutečně do posledního detailu. Lepší než ukvapený nákup, kdy vás bude dítě v obchodě přesvědčovat, že chce tento a žádný jiný, je nákup ve specializovaném obchodu s ergonomickými batohy na internetu.

5/5 - (1 hodnocení)

Sdílejte článek s ostatními

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

E-book - cviky na břicho zdarma!

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Vyhledávání

100 Kč sleva na Váš nákup od Pure rituals

Prvotřídní lipozomální vitamíny