Obsah článku
pszprofil

Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Jak vybrat nejlepší kávovar v 2024

Kolik kávy denně vypijete? Musíte několikrát denně navštěvovat kavárny v okolí vašeho bydliště, abyste si pochutnali na krásně vonícím kofeinovém nápoji? V takovém případě stojí za zvážení koupě kvalitního kávovaru, díky kterému ušetříte, aniž byste se museli konzumace kávy vzdávat. Jelikož je trh přeplněný k prasknutí, nabízí se otázka, jak vybrat nejlepší kávovar, se kterým budeme dlouhodobě spokojení?

Nejlepší celkově

Kávovar De'Longhi La Specialista EC 9355.BM

Kávovar De'Longhi La Specialista EC 9355.BM
Pro náročné
Rádi byste si dopřáli dnes a denně perfektně našlehané cappuccino nebo latté? S kávovarem De'Longhi La Specialista EC 9355.BM to bude možné! Luxusní a spolehlivý domácí spotřebič disponuje nádobkou na mléko, mléčným systémem, nastavením množství vody i síly kávy, také samočistícím systémem pro bezproblémovou údržbu.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší cena/výkon

Kávovar KRUPS EA810B70 Essential Espresso

Kávovar KRUPS EA810B70 Essential Espresso
Zlatý střed
Nejlepší kávovar KRUPS je vhodný do každé ekologické domácnosti. Je totiž z více jak 62 % vyroben z recyklovaných součástek, což mu na výkonnosti nebo funkčnosti neubírá. Kovový kónický mlýnek se postará o přípravu vynikajících nápojů, které jsou perfektně našlehané v případě obsahu mléčné pěny. Kromě toho spotřebič disponuje řadou dalších uživatelsky ceněných funkcí. 
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší levná

Kapslový kávovar KRUPS KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Kapslový kávovar KRUPS KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Me
Levný základ
Pro rychlou přípravu vynikající kávy je zde cenově dostupný kávovar KRUPS KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Me. Stačí si vybrat kapsli oblíbeného kofeinového nápoje a stisknout tlačítko. Tak jednoduché to je a výsledná káva splňuje očekávání i náročného konzumenta. Podstavec je výškově nastavitelný, kávovar se automaticky vypíná a slibuje také úsporný režim energie.
Do obchoduPorovnat ceny

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah srovnávače

Když je spotřeba kávy vysoká

Kávovary přichází do hry ve chvíli, kdy dojdete ke zjištění, že je u vás spotřeba kávy vyšší než jste si mysleli. Pokud denně vypijete 1-4 šálky kávy, je načase pustit se do výběru. Než se pustíte do pročítání parametrů jednotlivých modelů a typů, ujasněte si své preference. 

Především musíte vědět, jakou kávu pijete nejraději. Je to espresso, latte nebo cappuccino? Zatímco některé druhy domácích spotřebičů pro přípravu kávy umí pouze klasická malá „pressa”, jiné jsou dostatečně schopné na to, aby vyšlehaly i perfektní pěnu do slabší kávy. 

Seznamte se s druhy kávovarů

Od vašich preferencí se bude odvíjet konečný výběr kávovaru. Zatímco někomu budou stačit kapslové alternativy, jiní ocení mít pravou baristickou kvalitu po ruce, protože jsou na přípravu kávy skutečně nároční. 

Aktuálně rozdělujeme kávovary na:

 • kapslový kávovar (nebo také kávovar na kapsle),
 • automatický kávovar, 
 • pákový kávovar,
 • překapávací kávovar a
 • moka kávovar.

Kapslový kávovar

Káva bez čekání, prakticky za pár okamžiků – přesně to slibují kapslové kávovary, které se řadí také k cenově přijatelným. Sice musíte dokupovat kapsle obsahující dávku čerstvě namleté kávy, ale na druhou stranu můžete každý den zkoušet nové a nové druhy kofeinového nápoje. Zatímco jedna kapsle ukrývá pravé italské espresso, jiné vynikající latte macchiato a další cappuccino (třeba s kapkou karamelu). 

Mezi uživateli jsou kapslové kávovary oblíbené nejen díky své příznivé ceně, ale také díky praktickému používání a velmi malým rozměrům. Zapadnou i do menších interiérů, na kuchyňské lince ani v kanceláři nezabírají příliš mnoho místa. 

Jak vybrat kapslový kávovar

Rozhodli jste se pro kapslový kávovar, ale nabídka na trhu vás pořád děsí? Sepsali jsme vám několik parametrů, o kterých se informovat a které vám mohou nejvíce nastínit to, jestli budete s výsledným kávovarem skutečně spokojení tak, jak si přejete.

 • tlak, 
 • tryska na mléčnou pěnu,
 • objem nádržky, 
 • funkce přípravy teplých a studených nápojů,
 • kapsle a 
 • úsporné režimy.

A samozřejmě vás bude dále zajímat i to, jestli má kávovar například plochu pro nahřívání šálků, což je však jen hezký benefit.

Tlak

Tlak páry má velký vliv na výslednou chuť kávy i její sílu. I když mluvíme o kapslových kávovarech, pokud je tlak páry nízký, káva prakticky jen proteče, aniž by získala chuť obsažené směsi uvnitř kapslí. 

Tryska na mléčnou pěnu

Pakliže chcete připravovat kávy s hezky našlehanou pěnou, tryska na mléčnou pěnu by neměla u kapslového kávovaru chybět. 

Objem nádržky

Obvykle se pohybuje mezi 0,6-1,4 litry. Tento parametr se však odráží pouze dle vašich priorit, respektive od toho, kolik kávy denně vypijete nebo jak často chcete nádržku na vodu doplňovat.

Funkce přípravy teplých a studených nápojů

V kapslích se nutně nemusí ukrývat jen nápoje, které se hodí pro teplou přípravu. Pokud bude kávovar umožňovat přípravu také studeného nápoje, je to dobrá zpráva pro vás hlavně během léta. 

Kapsle

Existují takzvané inteligentní kapsle, díky kterým kávovar sám pozná, jaký tlak využít a kolik vody použít. O kapslích se však informujte vždycky, abyste věděli, jak široká je nabídka na trhu a jak pestrá může být vaše konzumace kávy. 

Energeticky úsporné režimy

Dnes velmi vyžadovaný parametr. Pokud chcete ušetřit na energiích nebo předcházet scénářům, že byste zapomněli kávovar vypnout, režimy úspory energie musí být součástí kapslového domácího spotřebiče.

Automatický kávovar

Pokud je vás v domácnosti vícero, respektive pokud často hostíte návštěvy, vyplatí se sáhnout spíše po automatickém kávovaru. Jeho pořizovací cena je sice dražší, ovšem díky tomu, že nemusíte kupovat kapsle, nýbrž jen pytle plné kávových zrn do budoucna značně ušetříte. 

Jeho výsledná podoba může být různá, protože se opět odvíjí od preferencí uživatele. Zatímco někdo, kdo si libuje pouze v espressu sahá po základním modelu bez trysky na horkou páru, milovníci cappuccina nebo latte trysku mít potřebují, případně také zásobník na mléko, díky čemuž se po stisknutí tlačítka připraví dokonale našlehaná pěna. 

Jak vybrat automatický kávovar

Automatické kávovary patří k nejčastěji hledaným a pořizovaným, což není překvapivé. Množství funkcí, bezproblémové ovládání a mnoho, mnoho dalších benefitů. Pokud i vy k němu nakonec nejvíce prahnete, zajímat vás budou při výběru následující parametry:

 • tlak páry,
 • mechanismus mletí,
 • stupně hrubosti mletí,
 • údržba kávovaru a
 • užitečné funkce.

A nakonec také to, jestli má zabudovanou karafu na mléko (pro případ časté přípravy cappuccina nebo latte) či jak velký je objem nádržky na vodu, abyste věděli, jak často pro ni budete ke kohoutku chodit.

Tlak páry

Mnoho lidí si myslí, že tlak se vykazuje pouze v případě, že dochází ke šlehání mléka. Tlak páry je však důležitý i při přípravě samotné kávy, ať už je to káva jakákoliv. Pokud totiž není v kávovaru dostatečný tlak, káva jenom proteče a nedostane prakticky žádnou chuť. 

Mechanismus mletí

Parametr, který má taktéž velký vliv na výslednou chuť kofeinového nápoje. Mlýnky mohou mít mnoho podob. Nejčastěji mívají podobu tříštivých nožů nebo mlecích kamenů. 

Stupně hrubosti mletí

Aneb věc, která bývá součástí mlýnku na kávu čili mechanismu mletí. Některé kávovary mají hrubost maximálně čtvrtého stupně, jiné nabízí nastavení hrubosti až do 13 stupňů.

Údržba kávovaru

I když mluvíme o automatickém kávovaru, bez vašeho pokynu se zkrátka nevyčistí. Pokud ho však chcete dlouhodobě využívat, na jeho údržbu nezapomínejte a informujte se o ní už při koupi. 

Užitečné funkce

Jako v případě pořizování mnoha jiných domácích spotřebičů, i zde platí, že čím více užitečných funkcí bude, tím komfortnější bude také používání. Některé automatické kávovary slibují nahřívání šálků, jiné se automaticky vypínají a další mají časovač pro pohodlně připravenou kávu každé ráno.

Pákový kávovar

Považujete se za pravé milovníky kávy? Je pro vás příprava kofeinového nápoje stejně důležitá jako samotná konzumace? Pákový kávovar bude pro vás tím pravým. Jako většina jiných modelů kávovarů nemají pákové zásobník na kávu. Mletá káva se natlačí do sítka ve speciálním držáku a poté se nasazuje na samotný přístroj. Káva je ve výsledku velmi silná a chutná. 

Je však pravdou, že příprava kávy vyžaduje trochu více času. Na druhou stranu pokud se řadíte k milovníkům kávy dle zmiňované definice, pak je to pro vás stejně nejlepší alternativa. 

Jak vybrat pákový kávovar

Jestliže u vás pákový kávovar na mletou kávu vyhrál na plné čáře, před jeho koupí zkontrolujte několik věcí, a to:

 • tlak,
 • objem nádržky na vodu,
 • příkon a 
 • doplňkové funkce.

Tlak

Každý ze zmiňovaných parametrů se totiž odrazí na vaší spokojenosti s tímto domácím spotřebičem. Jedním z nich je tlak, dle kterého se odráží výsledná kvalita kávy. Tlak by měl být alespoň 9 barů, ale pokud máte v plánu přípravu skutečně kvalitního espressa, zapotřebí je přístroj s tlakem alespoň 15 barů. 

Objem nádržky na vodu

Aneb kolik toho pákový kávovar vlastně zvládne připravit. Zde rozhodující osobní preference, ale pro příklad – pokud nejčastěji připravujete kávu pro 2 osoby, bude vám stačit kávovar o objemu jednoho litru. 

Příkon

A sice to, jak velká bude spotřeba a jak prostorově náročný kávovar ve výsledku bude. Lepší příkony jsou většinou dražší a ukrývají více funkcí, na druhou stranu jsou také energeticky náročnější. 

Doplňkové funkce

Aby byla příprava kávy jedna radost, informujte se také o doplňkových funkcích kávovaru. Můžete připravit vícero šálků najednou nebo je možné je nahřívat? Nabízí kávovar režim úspory energie a má parní trysku? Co funkce, to většinou vyšší komfortnost při používání. 

Překapávací kávovar

Nestojíte tak o výraznost kávy, ale spíše jí chcete hodně? Překapávací kávovary jsou skvělou alternativou. Typická je pro ni spíše nahořklá chuť (samotná filtrace kávy totiž trvá nějakou chvíli), A oproti běžnému espressu, kterému se výsledný nápoj nejvíce podobá, je také daleko řidší. 

Překapávané kávy jsou ideální pro toho, kdo s kávou začíná nebo naopak kdo chce s kávou postupně skončit. Jsou totiž ve výsledku slabší a méně výrazné. Cestu si výsledná káva z překapávacího kávovaru našla hlavně k těm, kteří dříve milovali tradičního turka (jen se konečně dočkají nápoje bez usazeniny).

Jak vybrat překapávací kávovar

Vyhrál u vás překapávací kávovar? Dobře. Při jeho výběru se však nenechávejte unést pouze designem, ale zajímejte se také o následující:

 • objem překapávače,
 • příkon překapávače a 
 • filtr překapávače.

Objem překapávače

V překapávacích kávovarech můžete během jednoho jediného procesu připravit poměrně velké množství kávy. Záleží však od objemu dané konvice. Ta může mít necelý litr, ale také může mít až dva litry. 

Příkon překapávače

Čím menší příkon bude, tím levnější bude také provoz, ale tím méně funkcí bude překapávací kávovar mít. Naopak pokud bude mít příkon vyšší, připraví vám daleko větší množství kávy. Tento parametr se tedy odráží od vašich osobních preferencí. 

Filtr překapávače

Co nezapomeňte zjistit před zakoupením překapávacího kávovaru je jeho filtr. Informujte se o tom, jaký filtr se v něm ukrývá. Budou potřeba tradiční papírové filtry nebo můžete použít i plastové, které se dají použít i několikrát za sebou?

Moka kávovar

Při hledání ideálního kávovaru do domácnosti pravděpodobně narazíte také na moka kávovary, které jsou na první pohled odlišné od tradičních kávovarů velkých rozměrů. Mluvíme prakticky o drobné moka konvičce, která bývá velmi často designově dokonalá (zbarvená pastelově nebo neutrálně černě či bíle). 

Takzvaná moka káva se připravuje na plynu, případně na indukci nebo sklokeramické desce, i proto je výsledný kofeinový nápoj specifický svou chutí (má lehce připálenou chuť). Dalo by se říct, že se jedná o slabší odvar pravého italského espressa. 

Jak vybrat moka kávovar

Učarovala vám nejvíce moka konvička, ze které si připravíte slabší, i když aromaticky mnohdy výraznější kávu? Zajímat vás budou následující parametry:

 • typ ohřevu,
 • materiál moka konvičky a 
 • objem moka konvičky.

Typ ohřevu

A sice údaj, který vám říká, na čem budete kávu připravovat. Vybírejte dle možností, které doma máte. Jste majitelem indukční desky? Hledejte takovou konvičku, která patří na indukci. Máte v kuchyni spíše elektrický nebo plynový sporák? Typ ohřevu moka konvičky bude tedy jasný. 

Materiál moka konvičky

Moka konvičky se zpravidla vyrábí ve dvou alternativách a ve výsledku je jen na vás, pro kterou verzi se rozhodnete. Buďto se nabízí verze z nezávadného hliníku (disponuje lehkostí i dobrými vodivými vlastnostmi), nebo z nerezu (hezký lesklý vzhled)

Objem moka konvičky

A nakonec sledujte také objem. Odrážejte se od počtu konzumentů kávy ve vaší rodině. Menší objemy stačí pro jednoho, dva, větší objemy uvaří najednou klidně i 9 menších šálků kávy.

Jak se starat o kávovar

Vybrali jste si kávovar podle našeho návodu? Nebo jste upřednostnili osobní pocit? Ať tak či onak, o každý kávovar se nakonec budete muset řádně starat. A to nejen proto, aby vám dlouho vydržel, ale také abyste se každý den těšili z té velmi chutné, nefalšované kávy. 

Co konkrétně musíte při používání kávovaru dělat?

 • Nezapomínejte na výměnu tekutin v zásobnících.
 • Pravidelně vyprazdňujte a čistěte odpadové nádoby. 
 • Alespoň jednou týdně varnou jednotku kávovaru očistěte pod tekoucí vodou. 
 • Poslouchejte kávovar a v případě nutnosti ho odvápněte dle návodu. 

Nejlepší kávovar do 2 000 Kč

Kapslový kávovar KRUPS KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Kapslový kávovar KRUPS KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Me
+ Design
+ Cena
+ Jednoduchost ovládání
- Kvalita kávy
- Rozměry
- Možnost doplňování nádoby bez vyjmutí

Pro rychlou přípravu vynikající kávy je zde cenově dostupný kávovar KRUPS KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Me. Stačí si vybrat kapsli oblíbeného kofeinového nápoje a stisknout tlačítko. Tak jednoduché to je a výsledná káva splňuje očekávání i náročného konzumenta. Podstavec je výškově nastavitelný, kávovar se automaticky vypíná a slibuje také úsporný režim energie.

ORIENTAČNÍ CENA
1890 Kč

Nejlepší kávovar do 3 000 Kč

Kapslový kávovar NESPRESSO KRUPS Essenza Mini XN1108

Kávovar NESPRESSO KRUPS Essenza Mini XN1108
+ Rychlost nahřátí
+ Cena
+ Snadná obsluha
+ Kompaktnost
+ Design
- Cena originálních kapslí

Nejmenší kávovar Nespresso, přesto maximálně výkonný a designově dokonalý. Zkrátka a dobře ideální do každé domácnosti, ať už menší nebo větší. Ovládání je situováno do dvou tlačítek, což je uživateli vítané. Každodenní kofeinový nápoj je připraven stejně rychle, nahřívání trvá sotva půl minuty. A to se hodí nejen po ránu, kdy se kvůli zaspání nestíhá.

ORIENTAČNÍ CENA
2990 Kč

Nejlepší kávovar do 5 000 Kč

Kávovar De'Longhi Dedica Arte EC885.GY

Kapslový kávovar De'Longhi Dedica Arte EC885.GY
+ Velikost
+ Design
+ Jednoduchost ovládání
+ Cena
- Hlučnost
- Údržba

Chcete mít každé ráno připravenou silně vonící kávu jako z pravé italské pražírny? Nemusíte partnera nebo partnerku posílat do kavárny, stačí mít po ruce kávovar De'Longhi Dedica Arte EC885.GY. Tento pákový kávovar nejen, že vypadá fantasticky, ale je podobně výkonný a schopný. Přípravu kávy usnadní 3 elektronicky ovládaná tlačítka, včetně vypnutí a zapnutí.

ORIENTAČNÍ CENA
4990 Kč

Nejlepší kávovar do 8 000 Kč

Kávovar KRUPS EA810B70 Essential Espresso

Kávovar KRUPS EA810B70 Essential Espresso
+ Poměr cena/výkon
+ Jednoduché ovládání
+ Design
+ Automatické napěňování mléka
+ Snadná údržba
- Hlučnost

Nejlepší kávovar KRUPS je vhodný do každé ekologické domácnosti. Je totiž z více jak 62 % vyroben z recyklovaných součástek, což mu na výkonnosti nebo funkčnosti neubírá. Kovový kónický mlýnek se postará o přípravu vynikajících nápojů, které jsou perfektně našlehané v případě obsahu mléčné pěny. Kromě toho spotřebič disponuje řadou dalších uživatelsky ceněných funkcí. 

ORIENTAČNÍ CENA
6990 Kč

Nejlepší kávovar do 20 000 Kč

Kávovar De'Longhi La Specialista EC 9355.BM

Kávovar De'Longhi La Specialista EC 9355.BM
+ Výběr nápojů
+ Design
+ Jednoduchost obsluhy
+ Samočistící proplach
+ Paměť a ukládání nastavení káv
- Cena
- Plastové součástky
- Servis

Rádi byste si dopřáli dnes a denně perfektně našlehané cappuccino nebo latté? S kávovarem De'Longhi La Specialista EC 9355.BM to bude možné! Luxusní a spolehlivý domácí spotřebič disponuje nádobkou na mléko, mléčným systémem, nastavením množství vody i síly kávy, také samočistícím systémem pro bezproblémovou údržbu.

ORIENTAČNÍ CENA
19990 Kč
5/5 - (3 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

Komentáře

E-book - 6 tipů,
jak rychle zhubnout
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma