Obsah článku

O autorovi

pszprofil
Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Poznej své zdraví

E-BOOK

ebook

Získejte náš e-book cviků na břicho úplně zdarma

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Další články

Jak zvýšit svou imunitu?

Imunita
Imunita
Obsah článku

Pokud chcete zvýšit svoji imunitu a nevíte, které z mnoha rad jsou opravdu zaručené, řiďte se následujícím doporučením. Zaměřili jsme se na vědecky ověřené rady pomocí výzkumů a studií. Vyzkoušejte je a uvidíte, že se vám osvědčí.

Zaměřte se na kvalitní a dostatečně dlouhý spánek

Dostatek spánku je pro posílení imunity nejdůležitější. Vědci z Chicagské univerzity zjistili, že lidem, kteří týden spali jen 4 hodiny denně, se snížilo množství protilátek proti chřipce po očkování o polovinu oproti těm, co spali 7,5 až 8,5 hodiny denně.

Myjte si ruce častěji a pořádně

Díky pravidelnému a pečlivému mytí rukou alespoň 5x denně si snížíte počet onemocnění dýchacích cest až na polovinu. Vědci z Naval Health Centre v San Diegu dodávají, že nepotřebujete ani speciální dezinfekční mýdlo. Stačí klasické mýdlo a teplá voda.

Mytí rukou
Mytí rukou

Doplňujte vitaminy a minerály

Hlavní jsou vitaminy A, B6, B12, C a D a minerály chrom, měď, selen, vápník a zinek. Přijímejte je v pestré stravě a v chřipkové sezoně přidejte doplňky stravy. Vitamíny a minerály vždy nejlépe fungují přijaté současně s ovocem či zeleninou. Nenahrazujte proto čerstvé potraviny jen potravinovými doplňky.

Zvolte chytrý jídelníček

K zelenině a ovoci přidejte komplexní sacharidy a probiotika podporující střevní mirkobiom, jako je kysané zelí, zakysané mléčné výrobky, jogurty, kefíry či acidofilní mléka a kombuchu. Kalifornský výzkum doporučuje deci červeného vína denně na podporu imunity nebo 2 deci snižující riziko chřipky a virózy o 40%

Choďte na čerstvý vzduch do přírody

Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu vaší imunitě zásadně prospěje. Nevadí, ani když prší, nebo je pod nulou. Kdykoliv můžete, vyrazte na procházku. Park, les nebo hory jsou mnohem lepší než obchodní centrum a ruch velkoměst.

Dopřejte si sílu lidského dotyku při masáži

Masáž významně posílí imunitu. Podle studií se díky masáži do krevního oběhu uvolní více jak o polovinu méně stresového hormonu kortizolu. Stejné množství hormonů dobré nálady serotoninu a dopaminu pomůže ke zvýšení imunity.

Masáž

Obklopte se přáteli a povídejte si

Podle studií má osamělost stejná zdravotní rizika jako kouření. Pokud máte partnera, kamarády, přátele, známé a kolegy, lépe zvládáte stres a zdravotní potíže. Už za 15 minut povídání budete mít stejné hodnoty krevního tlaku, srdečního tepu a množství bílých krvinek zodpovědných za imunitu, jako po zdravé fyzické aktivitě

Otužujte se a choďte do sauny

Střídavý pobyt v horkém a studeném prostředí zvyšuje odolnost vůči respiračním virózám. Sauna uvolňuje dýchací cesty a odstraňuje stres. Pro posílení imunity je nejlepší finská sauna 1x týdně, vždy 3x 8 – 15 minut. Při nemoci saunu vynechejte.

Článek byl vytvořen ve spolupráci s recenzním portálem Komparito.

5/5 - (3 hodnocení)

Sdílejte článek s ostatními

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

E-book - cviky na břicho zdarma!

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Vyhledávání

100 Kč sleva na Váš nákup od Pure rituals

Prvotřídní lipozomální vitamíny