Obsah článku
pszprofil

Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Jak vybrat nejlepší elektrický zubní kartáček v 2023

Úsměv prosím! Ale to se řekne lehce. Ne všichni jsou majiteli zdravého a bílého úsměvu. Velmi často si za to ale mohou sami. Podceňují totiž zubní hygienu. Popadněte proto do rukou nejlepší elektrický zubní kartáček a udělejte svému chrupu radost. Jak nutného pomocníka ke každodennímu čištění vybrat a proč raději preferovat elektrickou neboli sonickou verzi před normální?

Nejlepší celkově

Oral-B Series 10 Cosmic Black magnetický zubní kartáček

Magnetický zubní kartáček Oral-B Series 10 Cosmic Black
Pro náročné
Najít ideální elektrický zubní kartáček už není nic složitého. Stačí sáhnout po modelu Oral-B Series 10 Cosmic Black, který konkurenci strčí do kapsy svou revoluční technologií. Kombinuje se nejen jemná energie mikrovibrujících vláken s dostatečně velkou kulatou kartáčkovou hlavou, ale komfortnost a efektivitu používání podtrhuje také tichý magnetický pohon.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší cena/výkon

Oral-B iO Series 4 Black magnetický zubní kartáček

Magnetický zubní kartáček Oral-B iO Series 4 Black
Zlatý střed
Péče o zuby je s elektrickými zubními kartáčky Oral-B je radost! Zejména model iOS Series 4 se pyšní revoluční technologií, kdy se kombinuje jemná energie mikrovibrujících vláken s kulatou hlavou kartáčku. Jedinečný parťák pro pocis profesionální čistoty dokáže odstranit zubní plak a podpořit kondici našich dásní.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší levná

Oral-B PRO 750

Zubní kartáček Oral-B Pro 750
Levný základ
Nebát se smát – přejete si to i vy? Pak nepodceňujte pravidelnou ústní hygienu. Nutnou činnost vám pomůže zpříjemnit elektrický zubní kartáček do 1 000 Kč Oral-B PRO 750, který čistí se svou kulatou hlavicí velmi důkladně (daleko pečlivěji než běžný kartáček bez elektrického pohonu). Navíc si sám pohlídá délku čištění a nezapomíná ani na dásně, kolem kterých dokáže regulovat rychlost čištění a upozorní, pokud na něj příliš tlačíte.
Do obchoduPorovnat ceny

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah srovnávače

Manuální vs elektrický zubní kartáček

Co je to zubní kartáček nemusíme dlouze vysvětlovat. Rozdíl mezi manuálním (nebo také normálním) a elektrickým (či taktéž sonickým) však ano. Mezi námi existuje stále mnoho jedinců, kteří si nejsou jistí tím, proč raději upřednostnit moderní, inovativní verzi před zastaralou. 

Odstranění až 2x více zubního plaku

Proč si každý den čistíme zuby? Abychom je zbavili nečistot, bakterií a také zubního plaku, který je základem pro tvorbu zubního kazu. Z nedávných studií vyplývá, že elektrické zubní kartáčky zastanou daleko více práce než normální, manuální. Konkrétně dokážou odstranit až dvakrát více plaku. Jsou tedy mnohonásobně výkonnější, elektrický zubní kartáček dokáže učinit až 40 000 pohybů za minutu. 

Praktické používání

Říkali jste si někdy, jak vás z dvouminutového čištění zubů bolí ruka? Holt setrvávat dvě minuty dvakrát denně je trochu náročné. A tím se dostáváme k dalšímu benefitu sonického kartáčku, který člověku šetří práci i čas. Čistí prakticky sám a jelikož pohybů dokáže učinit daleko více za stejný čas v porovnání s normálním kartáčkem, nemusíte čištěním strávit tak dlouhou dobu. 

Chvályhodná funkčnost

Rozdíl mezi sonickým kartáčkem a tím běžným poznáte na první dobrou. Ve chvíli, kdy elektrickou verzi zapnete se vám však rozprostře řada dalších odlišností. A jsou to konkrétně funkce, které sonický kartáček má. 

Kromě časovače si lze moderní modely spárovat také s aplikací, která vám ukáže, jaký zub potřebuje ještě trochu pozornosti a který je už zcela čistý. A to se hodí, nemyslíte?

Elektrický zubní kartáček ano či ne?

Mezi normálním a elektrickým kartáčkem jsou značné odlišnosti, které však nahrávají do karet modernější alternativě. Na otázku, zdali je elektrický zubní kartáček lepší než normální je tedy jednoznačná odpověď – ANO, JE. 

Elektrický zubní kartáček
Elektrický zubní kartáček

Seznamte se s typy elektrických kartáčků

Rozhodli jste se koupit chytrou a efektivnější verzi každodenního parťáka při zubní hygieně? Výběr nebude tak snadný, jak se to na první pohled jeví. Existuje totiž několik typů elektrického kartáčku, konkrétně rozlišujeme:

 • sonické zubní kartáčky,
 • elektrické oscilačně rotační zubní kartáčky, 
 • magnetické kartáčky a
 • dětské elektrické zubní kartáčky. 

Sonický zubní kartáček

Šetrnost, tichost, dlouhá výdrž a také různé režimy čištění zubů – přesně to slibuje sonický zubní kartáček, který je středem pozornosti hlavně majitelů citlivých zubů. I když i tento druh kartáčku produkuje velmi rychlé vibrační pohyby (za jednu minutu jich může být až 10 000), bolest nebo zvýšená citlivost se při čištění prakticky nepociťuje. Pořizovací cena je sice poněkud vyšší v porovnání s normálními kartáčky, po stránce cena-kvalita-životnost-výkonnost je to však jednoznačný vítěz.

Elektrický oscilačně rotační zubní kartáček

Poněkud dlouhé jméno, které mu však na ničem neubírá. Tento druh elektrického kartáčku má poněkud malou hlavici, která se však dokáže otočit až o 90°. S tímto kartáčkem se tedy zuby čistí krouživými pohyby, jak je velmi často doporučováno v ordinacích dentálních specialistů. 

Stejně jako s prvním zmíněným, i s tímto se velmi snadno manipuluje, má různé režimy čištění a velmi efektivně odstraňuje zubní plak, čímž se předchází vzniku zubního kazu. 

Magnetický kartáček

Kombinace sonického a oscilačně rotačního kartáčku – přesně tak lze popsat magnetický zubní kartáček, který si od předcházejících modelů převzal šetrnost, funkce a tichost. Navíc lze spárovat s mobilním telefonem, dlouho vydrží (čistit zuby si s ním můžete klidně i tři hodiny v kuse) a ukrývá v sobě umělou inteligenci, což se promítne na praktičnosti a jednoduchosti používání. 

Dětský elektrický zubní kartáček

Správně o svůj chrup mohou pečovat také děti. Elektrický zubní kartáček pro děti uzavírá náš seznam typů těchto řešení a je určen výhradně těm nejmenším. I proto většinou nese potisk komiksových nebo pohádkových hrdinů. V porovnání s kartáčky pro dospělé je levnější, ovšem napojení na aplikaci je taktéž možné. 

Jak vybrat nejlepší elektrický kartáček

Ať už vybíráte kartáček sobě nebo svému dítěti, stejně jako při výběru nějakého domácího spotřebiče vás bude zajímat několik parametrů, respektive vlastností. Konkrétně sledujte:

 • senzor tlaku, 
 • propojení s telefonem, 
 • čistící režimy,
 • způsob napájení, 
 • funkce a 
 • příslušenství. 

Senzor tlaku

Nejdůležitějším parametrem, který by neměl postrádat žádný elektrický kartáček je senzor tlaku. Bohužel ne každý model je touto vlastností vybaven, proto opravdu pečlivě čtěte popis produktu v e-shopu nebo na krabicích výrobku při nákupu v kamenné prodejně. I když elektrický zubní kartáček slibuje efektivnější čištění, nesmí na zuby příliš tlačit, což vede k jejich poškození nebo zvýšené citlivosti. 

Senzor tlaku pomáhá regulovat vibrace tak, aby k poškození zubní skloviny nebo dásní při čištění zubů nedocházelo. 

Propojení s telefonem

Funkce, kterou ocení nejen dospělí, ale také děti. Je to možnost, jak kontrolovat, jestli jsou vaše zuby dostatečně vyčištěny či nikoliv. Vyhodnocování, ale také kontrola správné techniky čištění – přesně to mobilní aplikace slibuje. 

Čistící režimy

Náš chrup si čistíme několikrát denně. Zatímco někdy musí být čištění skutečně pečlivé, alespoň jednou denně bychom neměli zapomínat také na jazyk nebo dásně. Pokud elektrický zubní kartáček nabízí čistící režimy, znamená to, že kromě čištění může zuby také leštit, bělit, že poskytuje masáž dásním a umí se snadno vypořádat s citlivým chrupem. 

Způsob napájení

V porovnání s normálním kartáčkem vyžaduje elektrický energii. Zjistěte si proto předtím, než pípnete kreditní kartou o platební terminál, jak se mu konkrétně „doplňuje šťáva”. Zatímco některé se tradičně nabíjí, jiné bývají na baterie typu AA nebo AAA. 

Funkce

Časovač a další funkce značně usnadňují každodenní čištění zubů. Tím, že takových funkcí bude kartáček ukrývat několik, zvýšíte komfortnost pravidelné činnosti. 

Příslušenství

Pokud chcete, aby s vámi kartáček dlouho vydržel, bude zapotřebí mu jednou za čas vyměnit hlavici nebo dokoupit případně nějaké příslušenství k němu. O možnostech nebo množství příslušenství se proto informujte ještě před pořízením modelu. Ne každá značka nabízí samostatnou koupi doplňků. 

Jak si čistit zuby sonickým kartáčkem

Jak vybrat elektrický zubní kartáček pro děti i dospělé víme. Ale jak si s ním následovně čistit zuby? Je nutné si čistit zuby také dvě minuty, když za tu dobu vyvine mnohonásobně více pohybů?

Podle zubařů a dentálních hygienistek máme pamatovat na následující:

 1. Sonický kartáček držíme konečky prstů a zapínáme ho až ve chvíli, kdy ho máme v ústech. 
 2. Zuby začínáme čistit od vnějšího zubního oblouku, poté přecházíme k vnitřnímu zubnímu oblouku. 
 3. S kartáčkem pohybujeme nahoru a dolů, při čištění kartáček kmitá a vibruje. 
 4. Po vyčištění vnějšího a vnitřního zubního oblouku přecházíme na kousací plochy dolního a horního patra. 
 5. Celý proces zakončujeme stíráním, kdy setřeme dásně směrem ven. Nezapomínáme ani na jazyk, pro který má řada modelů speciální funkci. 
 6. Hlavici kartáčku důkladně oplachujeme.

Nejlepší elektrický zubní kartáček do 1 000 Kč

Oral-B PRO 750

Zubní kartáček Oral-B Pro 750
+ Cena
+ Výkon
+ Důkladnost čištění
+ Volba rychlostí
+ Vyměnitelná hlavice
+ Výdrž
+ Cestovní krabička
+ Rychlost čištění
- Hlučnost
- Dlouhé nabíjení

Nebát se smát – přejete si to i vy? Pak nepodceňujte pravidelnou ústní hygienu. Nutnou činnost vám pomůže zpříjemnit elektrický zubní kartáček do 1 000 Kč Oral-B PRO 750, který čistí se svou kulatou hlavicí velmi důkladně (daleko pečlivěji než běžný kartáček bez elektrického pohonu). Navíc si sám pohlídá délku čištění a nezapomíná ani na dásně, kolem kterých dokáže regulovat rychlost čištění a upozorní, pokud na něj příliš tlačíte.

ORIENTAČNÍ CENA
979 Kč

Nejlepší elektrický zubní kartáček do 2 000 Kč

Philips Sonicare ProtectiveClean Plaque Removal HX6807/24

Zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean Plaque Removal HX6807 24
+ Cena
+ Jednoduchá obsluha
+ Výkon
+ Pečlivost čištění
+ Výběr hlavic
- Funkce

Philips Sonicare ProtectiveClean Plaque Removal HX6807/24 je nejen elektrický, ale zároveň také sonický každodenní společník, který usnadní a zpříjemní pravidelnou ústní hygienu. Je vhodný i pro laické uživatele, protože sám upozorňuje na výměnu hlavice a také na to, jestli čistíte zuby dostatečně dlouho. Možnost nastavení intenzity zase ocení ti, které trápí příliš citlivé zuby.

ORIENTAČNÍ CENA
1619 Kč

Nejlepší elektrický zubní kartáček do 3 000 Kč

Oral-B iO Series 4 Black magnetický zubní kartáček

Magnetický zubní kartáček Oral-B iO Series 4 Black
+ Poměr cena/výkon
+ Tichý režim
+ Výdrž baterie
+ Design
- Aplikace

Péče o zuby je s elektrickými zubními kartáčky Oral-B je radost! Zejména model iOS Series 4 se pyšní revoluční technologií, kdy se kombinuje jemná energie mikrovibrujících vláken s kulatou hlavou kartáčku. Jedinečný parťák pro pocis profesionální čistoty dokáže odstranit zubní plak a podpořit kondici našich dásní.

ORIENTAČNÍ CENA
2999 Kč

Nejlepší elektrický zubní kartáček do 7 000 Kč

Oral-B iO Series 8

Magnetický zubní kartáček Oral-B iO Series 8 Black Onyx
+ Pro citlivé zuby
+ Výdrž baterie
+ Propojení s aplikací
+ Design
- Cena

Čištění zubů s elektrickým zubním kartáčkem už nemusí být „opruz”, jak by řekli nejmenší. Navíc když bude kartáček po designové stránce dokonalý, čištění s ním bude radost. Za zvážení stojí nejlepší zubní kartáček do 7 000 Oral-B iOS Series 8, který je ověřenou cestou k dokonale čistým zubům. Má interaktivní barevný displej, jenž je dobře čitelný, a štětiny kartáčku jsou vysoce jemné.

ORIENTAČNÍ CENA
5300 Kč

Nejlepší elektrický zubní kartáček do 10 000 Kč

Oral-B Series 10 Cosmic Black magnetický zubní kartáček

Magnetický zubní kartáček Oral-B Series 10 Cosmic Black
+ Nabíječka s časovačem
+ Aplikace
+ Senzor tlaku
+ Výdrž baterie
+ Režimy čištění
+ Design
- Cena

Najít ideální elektrický zubní kartáček už není nic složitého. Stačí sáhnout po modelu Oral-B Series 10 Cosmic Black, který konkurenci strčí do kapsy svou revoluční technologií. Kombinuje se nejen jemná energie mikrovibrujících vláken s dostatečně velkou kulatou kartáčkovou hlavou, ale komfortnost a efektivitu používání podtrhuje také tichý magnetický pohon.

ORIENTAČNÍ CENA
10990 Kč
5/5 - (3 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

Komentáře

E-book - 6 tipů,
jak rychle zhubnout
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Zdravý Newsletter plný výhod!
Přihlas se k odběru novinek a získej slevu na objednávku u našich partnerů!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma