Obsah článku
pszprofil

Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Jak vybrat nejlepší horkovzdušnou fritézu v 2024

Hlavně vařit co nejvíce zdravě – cílem nejednoho člověka, ne-li rovnou rodiče. Jenže zdravé stravování vyžaduje perfektní práci s jednotlivými ingrediencemi jídel, aby v nich zůstaly obsažené potřebné vitamíny a minerály. A když nás přece jenom přepadne chuť na fastfood, je zdravé vaření také o hledání přijatelnějších alternativ. A ty umí vykouzlit horkovzdušná fritéza.

Nejlepší celkově

Horkovzdušná fritéza Philips Airfryer SMART Sensing XXL HD9867/90

Horkovzdušná fritéza Philips Airfryer SMART Sensing XXL HD9867 90
Pro náročné
Horkovzdušná fritéza Philips do každé rodiny! A to nejen proto, že je opravdu obří. Zaujme také svou speciální technologií Rapid Air, díky které si budete moct vychutnat skutečně fantastické jídlo, do křupava a dozlatova opečené, jež bude bez zbytečného přepáleného tuku. Kromě smažení umí také jídlo grilovat, opékat nebo ohřívat a následně ho udržovat při ideální teplotě tak, abyste ho mohli konzumovat prakticky po celý den.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší cena/výkon

Horkovzdušná fritéza TESLA AirCook Q60 XL

Horkovzdušná fritéza TESLA AirCook Q60 XL
Zlatý střed
Chutné a zdravé pokrmy připravíte také v horkovzdušné fritéze TESLA AirCook, která patří k tom nejlepšímu na trhu. Jedná se o velmi objemný spotřebič (jeho objem je až 6l), vyjímatelný koš po použití můžete umýt v myčce, což zvýší komfortnost používání. Digitální LCD displej je taktéž uživateli vychvalovaný stejně jako možnost nastavit si fritézu v závislosti na druhu připravovaných pokrmů.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší levná

Horkovzdušná fritéza FR-6980

Horkovzdušná fritéza TRISTAR FR-6980
Levný základ
Smažit bez použití oleje můžete například díky fritéze značky Tristar, která se chlubí nádobou o objemu 2l i 8 přednastavenými programy, které značně usnadní používání spotřebiče. Díky obsaženému časovači bude příprava obědů nebo večeří méně náročná, přehledný LED displej zajistí bezproblémové a velmi jednoduché ovládání. Elegantní design je pouze třešničkou na dortu.
Do obchoduPorovnat ceny

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah srovnávače

Co je to horkovzdušná fritéza

Nejsou tuky jako tuky. Zatímco od některých bychom se měli držet stranou, druhé, takzvané zdravé tuky jsou do jisté míry povoleny. I když každý má na tématiku svůj názor. Pomocí horkovzdušné fritézy však můžete příjem toho prvního zmíněného čili špatného tuku rapidně omezit, ne-li ho prakticky vyřadit ze svého jídelníčku a neriskovat tím přílišné zvýšení špatného cholesterolu v krvi.

Horkovzdušná fritéza je, dalo by se říct, odpovědí výrobců na hlasité požadavky zákazníků, kteří dlouhé roky prahli po modernější variantě olejové fritézy. Ta nevyhovovala právě kvůli onomu tuku, jehož ve výsledných jídlech bylo až příliš. Horkovzdušná fritéza však slibuje smažení prakticky bez tuku, čímž se udrží štíhlá linie, přesto se zaženou chutě.

Jak funguje horkovzdušná fritéza

Tradičnímu smažení tedy díky horkovzdušné fritéze dejte sbohem. Toto revoluční řešení na poli zdravého stravování a zdravého vaření obecně je vybaveno topným tělesem, které ohřívá vzduch na zvolenou teplotu (obvykle podle připravovaného pokrmu). Oleje nebo jiného tuku přidáváme jen velmi, velmi málo, aby došlo k požadovanému zvlhčení vzduchu.

Pokud pomineme základní verze tohoto typu spotřebiče, setkáte se také s variantou, která má zabudovanou otáčecí lopatku pro automatické promíchávání například brambor, hranolek nebo jiného typu jídla. I díky tomu se do přípravy pokrmu nemusí vůbec zasahovat, aniž by se to negativně projevilo na výsledku.

Horkovzdušná fritéza a její výhody

Parní fritéza, horkovzdušný hrnec anebo prostě a jednoduše – horkovzdušná fritéza. Nazývá se různě, mluvíme však o jednom a tentýž výrobku, který si do kuchyně pořizujeme z jednoho stejného důvodu – abychom vařili zdravě a prakticky bez tuku. Tím se dostáváme k první výhodě tohoto řešení – ke zdravému smažení. Tradiční alternativy ke svému fungování musí být naplněny olejem až prakticky po okraj, horkovzdušná frit=za vyžaduje až o 90 % méně tuku než zmíněné verze. Navíc není stanoveno, jaký tuk použijete. Vsadit můžete na tradiční řepkový nebo slunečnicový olej, ale také můžete dát přednost sezamovému nebo olivovému – který může být do jisté míry přijatelnější ve vašem jídelníčku.

Žádný přepálený olej

Zatímco tradiční verze fritézy jsou až symbolem přepáleného oleje (kterému se prostě nevyhnete), horkovzdušné alternativy žádný olej nepřipalují. Nemusíte se proto obávat rizik, které s sebou přepálený olej nese ruku v ruce. Vaříte jídla s nižší kalorickou hodnotou, navíc bez jakýchkoli škodlivých karcinogenů.

Bez zápachu

Řada lidí má smažení spojené s nepříjemným zápachem, který poté nemůžete snadno dostat z bytu či domu. V případě horkovzdušného hrnce se tohoto bát nemusíte. Žádný tuk, žádný zápach. Jednoduchá rovnice, která vás v praxi stejně mile překvapí.

Rychlá příprava

Do řady domácností si tento spotřebič našel cestu proto, že se hledala možnost či způsob rychlého vaření. Oproti klasickým fritézám, v nichž potraviny musíte až ponořit do množství oleje nebo jiného tuku, se v tomto případě rapidně snižuje doba nahřívání čili i celková rychlost přípravy jídla.

Vaření v horkovzdušné fritéze
Vaření v horkovzdušné fritéze

Není to jen o smažení

Domnívat se, že vzdušná fritéza je pouze o smažení, je mylné. Propracovanější, modernější varianty toho nabízí daleko, daleko více. Bez oleje v nich můžete také grilovat nebo jen restovat.

Jak vybrat horkovzdušnou fritézu

Spotřebiče mají své vlastnosti a fritéza to nemá jinak. A na jejich základě si ten pravý model do našich domácností vybíráme. U horkovzdušné fritézy mluvíme především o následujícím:

  • hmotnost a nosnost,
  • počet varných zón,
  • výkon a
  • funkce.

Hmotnost a nosnost

Už jste si někdy vybírali například regál? Určitě víte, že roli hraje nejen materiál, ale také jeho nosnost a hmotnost. A to samé platí v případě výběru té nejlepší fritézy. Ani ta nepojme příliš velké množství potravin. I horkovzdušná fritéza má své maximum, které dokáže uvařit. A přesně tuto hodnotu sledujte při výběru.

Samozřejmě i její hmotnost, která se ve výsledku odrazí na vaší spokojenosti. Lehčí modely jsou snazší pro manipulaci, s těžšími je to přesně obráceně.

Počet varných zón

V současné době je nabídka na trhu velmi pestrá a různorodá. Narazit můžete nejen na základní alternativy, ale také na ty, které se pyšní řadou skvělých zpracování. Kupříkladu některé modely mají vícero varných zón, díky nimž můžete připravovat ne jeden pokrm, ale rovnou vícero jídel v jeden moment.

A právě počet varných zón je další věc, která rozhoduje. Pokud spotřebič pořizujete do velké rodiny, pravděpodobně vám jedna varná zóna stačit nebude.

Výkon

Jak již bylo zmíněno, horkovzdušná fritéza funguje na principu ohřívání vzduchu. Mluvíme o elektrickém spotřebiči, u něhož je velmi důležitý výkon. Sice je pravdou, že nemusíte pátrat po tom nejvýkonnějším modelu, ale pokud najdete typ o výkonu alespoň 1000 W, nebudete litovat.

Funkce

Horkovzdušná fritéza není určená jen ke smažení, ale také ke grilování nebo restování. Může však ukrývat řadu dalších funkcí nebo oplývat skvělým příslušenstvím, díky němuž bude používání spotřebiče zase o chlup komfortnější a spokojenost zase o něco větší.

LCD displej je uživateli dlouhodobě vyzdvihovaný, stejně tak předvolené programy usnadňující vaření. Odložený start a časovač oceníte nejen v případě, že budete prakticky celé dopoledne mimo dům.

Značky horkovzdušné fritézy

Pokud nechcete pořizovat zajíce v pytli, vyplatí se při výběru upnout svou pozornost na několik léty prověřených a roky fungujících značek. Za zvážení stojí především horkovzdušná fritéza Tefal, horkovzdušná fritéza Sencor nebo horkovzdušná fritéza Vivess.

Nejlepší horkovzdušná fritéza do 1 500 Kč

Horkovzdušná fritéza FR-6980

Horkovzdušná fritéza TRISTAR FR-6980
+ jednoduché ovládání
+ cena
+ design
+ rychlost přípravy pokrmů
+ funkčnost
+ snadná údržba
- velikost koše
- návod

Smažit bez použití oleje můžete například díky fritéze značky Tristar, která se chlubí nádobou o objemu 2l i 1 přednastavenému programu, který značně usnadní používání spotřebiče. Díky obsaženému časovači bude příprava obědů nebo večeří méně náročná, přehledný LED displej zajistí bezproblémové a velmi jednoduché ovládání. Elegantní design je pouze třešničkou na dortu.

ORIENTAČNÍ CENA
1 229 Kč

Nejlepší horkovzdušná fritéza do 2 000 Kč

Horkovzdušná fritéza Siguro AF-G250B Easy Fry

Horkovzdušná fritéza Siguro AF-G250B Easy Fry
+ cena
+ přednastavené programy
+ snadná obsluha
+ bezpečnost
+ velikost
+ rychlost přípravy jídla
+ snadná údržba
- návod k použití

Pečení, grilování i smažení – tři druhy přípravy pokrmů, které můžete dělat také v horkovzdušné fritéze Siguro AF-G250B Easy Fry. Uživatelsky velmi chválené jsou přednastavené programy, kterých je rovnou 7. Nepřilnavý povrch a snadnost čištění jsou další benefity, které horkovzdušná fritéza této značky slibuje.

ORIENTAČNÍ CENA
2 000 Kč

Nejlepší horkovzdušná fritéza do 3 000 Kč

Horkovzdušná fritéza TESLA AirCook Q60 XL

Horkovzdušná fritéza TESLA AirCook Q60 XL
+ velikost koše
+ rychlost přípravy jídla
+ dotyková obrazovka
+ množství programů
+ jednoduché ovládání

Chutné a zdravé pokrmy připravíte také v horkovzdušné fritéze TESLA AirCook, která patří k tom nejlepšímu na trhu. Jedná se o velmi objemný spotřebič (jeho objem je až 6l), vyjímatelný koš po použití můžete umýt v myčce, což zvýší komfortnost používání. Digitální LCD displej je taktéž uživateli vychvalovaný stejně jako možnost nastavit si fritézu v závislosti na druhu připravovaných pokrmů.

ORIENTAČNÍ CENA
2669 Kč

Nejlepší horkovzdušná fritéza do 5 000 Kč

Horkovzdušná fritéza Tefal EY801815 Easy Fry & Grill XXL

Horkovzdušná fritéza Tefal EY801815 Easy Fry & Grill XXL
+ kvalita
+ spolehlivost
+ množství příslušenství
+ nízká hlučnost
+ snadné intuitivní ovládání
+ displej
- cena
-

Milujete rychlé vaření, které by vás nestálo příliš mnoho energie, přesto by z činnosti vznikl opravdu fantastický pokrm? Pak je horkovzdušná fritéza pro vás tím pravým. Jedná se spíše o chytrou troubu, která ukrývá rovnou 8 přednastavených programů s regulací teploty od 40 do 220°. Přehledný digitální displej usnadňuje ovládání a 5 výškových úrovní zajistí, že zde připravíte celý nedělní oběd od A do Z.

ORIENTAČNÍ CENA
4 299 Kč

Nejlepší horkovzdušná fritéza do 10 000 Kč

Horkovzdušná fritéza Philips Airfryer SMART Sensing XXL HD9867/90

Horkovzdušná fritéza Philips Airfryer SMART Sensing XXL HD9867 90
+ funkčnost
+ jednoduché ovládání
+ rychlost přípravy jídla
+ lehké čištění
+ návod
+ tichý chod
- cena

Horkovzdušná fritéza Philips do každé rodiny! A to nejen proto, že je opravdu obří. Zaujme také svou speciální technologií Rapid Air, díky které si budete moct vychutnat skutečně fantastické jídlo, do křupava a dozlatova opečené, jež bude bez zbytečného přepáleného tuku. Kromě smažení umí také jídlo grilovat, opékat nebo ohřívat a následně ho udržovat při ideální teplotě tak, abyste ho mohli konzumovat prakticky po celý den.

ORIENTAČNÍ CENA
9 690 Kč
4/5 - (5 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

Komentáře

E-book - 6 tipů,
jak rychle zhubnout
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma