Obsah článku
pszprofil

Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Jak vybrat nejlepší pomalý hrnec v roce 2024

Každá hospodyňka by si nejraději to pravidelné vaření usnadnila. A nejen ona, ale také partneři v domácnosti, kteří berou vaření za svůj nejoblíbenější koníček. Některá jídla totiž vyžadují více času na přípravu, ale naštěstí existují pomocníčci, kteří způsob i úroveň obtížnosti přípravy umí příjemně ovlivnit. A jedním z nich je i pomalý hrnec. Co to je, jaké má výhody a proč byste si ho měli také pořídit?

Nejlepší celkově

Pomalý hrnec Salente Ario+

Pomalý hrnec Salente
Pro náročné
Multifunkční hrnec, který přináší revoluci do vaší kuchyně! Díky svému příkonu 1500 W, rozsáhlému objemu 6 l a 42 programům připravíte nespočet pokrmů, aniž byste museli používat další nádobí. A co víc? Po dokončení vaření je možné jídlo zapéct přímo v hrnci. Pro 3 až 4 člennou rodinu jde zkrátka o jasnou volbu.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší cena/výkon

Pomalý hrnec CrockPot CSC060X

pomalý hrnec crockpot
Zlatý střed
CrockPot CSC060X vyniká elegantním designem, jednoduchou obsluhou a skladností. Jeho masivní keramická vnitřní nádoba je ideální pro zachování teploty a přenos chuti, zatímco vnější nádoba je lehká, což usnadňuje manipulaci. Drobnou nevýhodou může být, že pro větší rodiny nebo ty, kteří často hostí návštěvy, může být kapacita 3,5 l trochu omezující.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší levná

Pomalý hrnec CrockPot SCV400RD

Pomalý hrnec Crockpot
Levný základ
Tento pomalý hrnec je navržen tak, aby uspokojil potřeby každého kuchaře. Vaření s ním je díky nízké spotřebě elektřiny ekonomické, nevyžaduje stálý dohled, a dokonce se do něj vejde více porcí, než byste čekali. Má 3 stupně ovládání výkonu, 2 pro vaření a jeden pro ohřívání. Plusem je také propracovaný design.
Do obchoduPorovnat ceny

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah srovnávače

Co je to pomalý hrnec?

Jsou hrnce a hrnce. Zatímco některé jsou tradiční, nemají žádné speciální funkce, pomalé hrnce oproti nim oplývají „superschopnostmi”. Mluvíme totiž o moderním elektrickém přístroji, který je možné ovládat a také časovat. Díky jeho termostatu lze vařit dlouhodobě při nízké teplotě, což se ve výsledku odrazí na chuti připravovaného jídla. Není totiž tajemstvím, že pokud se pokrm připravuje intenzivně, jednotlivé chuťové složky ingrediencí se daleko lépe propojují a posilují.

Pomalý vs tlakový hrnec

Hrnec na pomalé vaření se velmi často zaměňuje s tlakovým hrncem, ale mluvíme o dvou odlišných typech nádobí. Zatímco tlakový hrnec koncentruje vysoký tlak v hrnci, čímž se jídlo vaří rychleji, princip druhého zmíněného je zcela opačný. Jídlo se zde vaří pomaleji, což se, jak již bylo poznamenáno, pozitivně odrazí na chuti výsledného jídla.

Jak vybrat nejlepší pomalý hrnec

V kuchyni mají bezesporu místo obě dvě alternativy (s tradičními hrnci tři verze nádobí), zůstaňme však u pomalého, který není tak snadné vybrat. Stejně jako jiné elektrické přístroje, i pomalý hrnec disponuje několika vlastnostmi, jež je dobré zvážit v případě, že si ho chcete pořídit domů. Důležité je brát v potaz:

 • objem hrnce,
 • tvar nádoby,
 • materiál výrobku,
 • časovač a
 • další funkce, pokud jsou nabízeny.
Pomalý hrnec SENCOR SPR 7200SS
Pomalý hrnec SENCOR SPR 7200SS

Objem hrnce

Stejně jako při výběru jiných hrnců do kuchyně, i v tomto případě má rozhodující slovo objem hrnce. To, jestli se rozhodnete pro pomalý hrnec 6l nebo menší či větší, je ryze na vás. Menší alternativy zvolí ti, kteří žijí sami nebo v páru, jinak smýšlet budou velké rodiny, které pravidelně vaří pro vícero strávníků. Hledejte vždy takovou verzi, která odpovídá vašemu životu. Jen tak bude zaručeno, že budete s nádobím skutečně pracovat a vařit s ním.

Tvar nádoby

Vedle objemu hrnce je rozhodujícím parametrem také jeho tvar. Pomalé hrnce mohou mít řadu podob, a i když se to někomu jeví jako banální kritérium, ve skutečnosti má na výslednou četnost vaření velký vliv.

Tvar nádoby musí odpovídat tomu, co v hrnci budete pravděpodobně nejčastěji vařit či péct. Milujete drůbež? Pak hledejte takovou „formu”, která bude odpovídat velikosti průměrně velké kachny, husy nebo kuřeti. Jestliže plánujete vařit v hrnci něco trochu jiného, ale chcete, aby se zbylé jídlo vešlo do lednice, pak berte v potaz rozměry tohoto většího spotřebiče.

Materiál výrobku

Ne, hrnce opravdu nejsou pouze nerezové. V současné době mohou mít řadu různých podob. Hliník jako takový je pravděpodobně častější, respektive se s ním setkáte častěji. Jeho benefity je lehkost a nepřilnavost, na druhou stranu rychleji ztrácí teplo.

Vedle něj si je možné pořídit také keramický pomalý hrnec s časovačem, který teplo jen tak snadno neztratí (čímž šetří náklady spojené s ohřevem), na druhou stranu je těžší čili se s ním v praxi daleko hůře manipuluje.

Časovač

Dostáváme se nyní k funkční stránce tohoto vařícího společníka. Časovač je dalším kritériem, které má při výběru pomalého hrnce vliv. V současné době i běžné, základní modely časovač nabízí, ale je dobré se o tom přesvědčit předtím, než pípnete kreditní kartou o platební terminál.

Základní časovače vám umožňují nastavit, při jakém stupni a kolik minut má hrnec pracovat. Pokud se však rozhodnete investovat do propracovanějších řešení, budete moct využívat například funkci odloženého startu.

Další funkce

Funkce odloženého startu by už mohla zapadnout do dalších funkcí, které pomalý hrnec může mít. Časovač je opravdu tou základní vlastností, kvůli které si hrnec ostatně pořizujete. Stejně jako v případě pořizování jiného vybavení, i zde si můžete vybrat z propracovanějších, modernějších a multifunkčních řešení, které vám nabízí například možnost příhřevu hrnce nebo které mají digitální displej pro snazší ovládání.

Dražší alternativy pomalého hrnce mají také mnoho programů, mezi kterými můžete automaticky a velmi jednoduše přepínat. Předvolenou tak mají funkci pečení, vaření, smažení, dokonce jsou přichystány pro zacházení s konkrétními druhy surovin, jako jsou různé druhy zeleniny či přílohy.

Příprava jídla v pomalém hrnci
Příprava jídla v pomalém hrnci

Pomalý hrnec a jeho výhody

Pomalý hrnec je předmětem nejedné diskuze na internetu. Řada žen (nebo také mužů) přemýšlí nad jeho pořízením, ale jelikož se jedná o další investici do domácnosti, chtějí mít dostatek argumentů, které budou hrát tomuto nádobí „do karet”. Mezi neprůstřelné argumenty patří bezesporu jeho benefity, k nimž se řadí:

 • šetří čas,
 • vaří bez tuků,
 • posiluje chuťové složky pokrmu,
 • ponechává vitamíny a minerály ve vařených potravinách,
 • pokrmy se nepřipalují.

Co vařit v pomalém hrnci?

Že jste o pořízení pomalého hrnce prakticky přesvědčení? Výborně. Vaše chuťové pohárky na jazyku se jistě nemohou dočkat toho, až připravíte první vynikající jídla. Ale co konkrétně je možné v pomalém hrnci připravit? Fantazii se sice meze nekladou, ale obvykle se v tomto typu nádobí připravuje následující:

 • vývar (který se může táhnout i deset a více hodin),
 • všechny druhy masa (které je poté velmi šťavnaté, přesto správně připravené),
 • nejrůznější typy omáček (nejen ze základu z kořenové zeleniny),
 • polévky (opomineme-li vývary),
 • dezerty (kaše, pečená jablka nebo žemlovka – i to pomalý hrnec umí).

Nejlepší pomalý hrnec do 1 500 Kč

Pomalý hrnec CrockPot SCV400RD červený

Pomalý hrnec CrockPot SCV400RD červený
+ cena
+ kvalita
+ jednoduché ovládání
+ úspora času i energie
+ výkon
- s pokličkou se nevloží do trouby
- není časovač

Pomalé vaření je novým trendem na poli gastronomie. A tomu se přizpůsobuje i nabídka značek, které se na poli domácích kuchyňských spotřebičů pohybují delší čas. Značka CrockPot přináší i uživatelsky velmi přívětivé pomalé hrnce, které nejen že šetří čas, ale také energii. Po designové stránce nemají konkurenta, což je také velmi ceněný benefit.

ORIENTAČNÍ CENA
1 500 Kč

Nejlepší pomalý hrnec do 2 000 Kč

Pomalý hrnec CrockPot CSC060X, 3,5l

Pomalý hrnec CrockPot CSC060X, 3,5l
+ spolehlivost
+ design
+ jednoduché ovládání
+ tichý
- menší objem (záleží dle počtu členů rodiny)

Pomalý hrnec od značky CrockPot, model CSC060X nemusíte pouze používat pro pomalé vaření, ale nádobu je následně možné umístit také do klasické trouby. Vnitřní nádoba je totiž keramická čili ji ani vysoké teploty nezlomí. Sám pomalý hrnec disponuje rovnou dvěma stupni vaření a intuitivním digitálním ovládáním, které ocení každý kuchař nebo kuchařka. Třešničkou na dortu je možnost nádobu i poklici umývat v myčce nádobí.

ORIENTAČNÍ CENA
2 000 Kč

Nejlepší pomalý hrnec do 3 000 Kč

Pomalý hrnec CrockPot CSC063X, 7,5 l

Pomalý hrnec CrockPot CSC063X, 7,5 l
+ komfort vaření
+ snadná údržba
+ úspora energie i času
+ zachování chutí ingrediencí
- krátký kabel

A další CrockPot v našem seznamu. Holt, pomalé hrnce této značky patří mezi to nejlepší, co trh s domácími spotřebiči nabízí. A uživatelé jsou si toho vědomi. Model CSCO63X slibuje 2 stupně vaření, intuitivní digitální ovládání, také keramickou nádobu o objemu zhruba 7,5 litru a režim udržující pokrmy teplé. Pokud se tedy stane, že by někdo k obědu nebo večeři přišel později, nemuseli byste jídlo podruhé přihřívat.

ORIENTAČNÍ CENA
3 000 Kč

Nejlepší pomalý hrnec do 4 000 Kč

Pomalý hrnec SENCOR SPR 7200SS

Pomalý hrnec SENCOR SPR 7200SS
+ velký objem
+ přehledný displej
+ funkce
+ snadné ovládání
- cena

Značka SENCOR patří k nejlepším na poli domácích spotřebičů. Své portfolio zaplnila řadou skvělých kuchyňských společníků, mezi nimiž bychom nalezli o pomalý hrnec SPR 7200SS. Je vyroben z hliníku, objem se rovná šesti litrům a mezi další vlastnosti, o nichž byste měli vědět, patří přítomnost časovače, schopnost udržet teplotu i napařovač pro ohřev zeleniny. Příkon je 1250 W čili velmi slušné, co říkáte?

ORIENTAČNÍ CENA
4 000 Kč

Nejlepší pomalý hrnec do 5 000 Kč

Pomalý hrnec Salente Ario+

Pomalý hrnec Salente
+ snadné ovládání
+ časovač
+ rychlá příprava jídla
+ multifunkčnost
- cena

Navenek křupavé, uvnitř však dostatečně šťavnaté pokrmy – přesně to slibuje pomalý hrnec Salente Ario+, který se však prezentuje spíše jako multifunkční hrnec, jehož používání je velmi snadné. Je to spojení pomalého hrnce a horkovzdušné trouby, což znamená, že nebudete muset kupovat do své kuchyně další vybavení. A právě v tom tkví ten hlavní benefit tohoto modelu – nabízí 30 programů vaření, 12 programů pečení a vaření hlavního chodu současně s přílohou.

ORIENTAČNÍ CENA
4600 Kč
5/5 - (2 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními
 • Petr Navrátil

  Velká spokojenost, možnost smažení u hrnce Sencor, rozpadající se maso na vidličku

Komentáře

E-book - 6 tipů,
jak rychle zhubnout
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma