Obsah článku
pszprofil

Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Jak vybrat nejlepší tyčový mixér v 2024

I když je vaření nebo pečení vaším koníčkem, a nejen každodenní nutností, chcete si tuto činnost co nejvíce usnadnit. A naštěstí, díky dnešním spotřebičům a vymoženostem, nemusíte k přípravě jídel přistupovat stejně jako v pravěku. Například takový tyčový mixér je prostorově velmi nenáročná pomůcka, na kterou nedáte dopustit. Jak tyčový mixér vybrat a proč si ho vůbec koupit?

Nejlepší celkově

Tyčový mixér BOSCH MS8CM61X1

Tyčový mixér BOSCH MS8CM61X1
Pro náročné
Tento produkt je skutečným vrcholem v oblasti technologie a designu, což odůvodňuje jeho vyšší cenovku. Jeho kvalita, výkon a prvotřídní vlastnosti jsou v současné době bezkonkurenční. Ano, cena je vyšší, ale dostanete to nejlepší z nejlepšího. Produkt je určen pro ty, kteří si cení prvotřídní kvality a jsou ochotni zaplatit za bezkonkurenční výkon.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší cena/výkon

Tyčový mixér Tefal HB943838 Infiny Force V2 3v1

Tyčový mixér Tefal HB943838 Infiny Force V2 3v1
Zlatý střed
Tento produkt exceluje v poměru cena-výkon a nabízí vynikající hodnotu za rozumnou cenu. Jeho výkon a funkčnost jsou na úrovni dražších konkurentů, ale zároveň je nabízen za mnohem přijatelnější cenu. Je to ideální volba pro ty, kteří chtějí vysoký výkon bez zbytečných nákladů. Bez ohledu na specifické požadavky je tento produkt obecně tou nejlepší volbou pro většinu lidí díky svému univerzálnímu přínosu.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší levná

Tyčový mixér SENCOR SHB 4110WH

Tyčový mixér SENCOR SHB 4110WH
Levný základ
I přes svou nízkou cenu, tento produkt překvapivě předčil očekávání svou funkcionalitou a výkonem. Ačkoli materiály mohou být méně odolné, pokud hledáte cenově dostupný a efektivní produkt, je tato volba ideální. Tento produkt je důkazem, že kvalita a funkčnost nemusí být vždy spojeny s vysokou cenou.
Do obchoduPorovnat ceny

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah srovnávače

Už od roku 1950

Mixér jako takový nemusíme dlouze představovat. Chytrá a velmi praktická pomůcka do kuchyně, která se uchopí do jedné ruky a pomocí stisknutí tlačítka se spouští mixovací cyklus, který sami řídíme. Věděli jste ale, že tento drobný kuchyňský spotřebič vznikl v roce 1950? Na svědomí ho mají Švýcaři, kteří si tak na své konto vedle čokolády a hodinek připsali další důležitý a revoluční bod.

Tyčový mixér je už od samotného počátku řešením mobilním, přenosným, se kterým můžete pracovat přímo v hrnci. S postupem let jen přibývalo množství nástavců, čímž se významně rozšiřovala škála činností, při kterých můžete tyčový mixér používat.

Tyčový mixér do každé kuchyně

Při přípravě polévek, omáček nebo podobných pokrmů se vyplatí mít tyčový mixér po ruce. Vznikl proto, aby z devadesáti procent mixoval potraviny přímo v hrnci na plotně. V tom tkví jeho síla a to je ostatně důvod, proč si ho pořídit do každé kuchyně.

Ovšem nejen při přípravě hlavních jídel nebo večeří oceníte mít mixér tyčový po ruce. Jeho silnou stránkou je i příprava míchaných a dalších podobných nápojů, které se připravují prakticky po celý rok – nejen v létě, kdy se teploty přibližují ke svému rekordnímu maximu.

Jeho funkčnost už dávno není omezena pouze na mixování. Dále umí také:

 • sekat i
 • šlehat.
Jak vybrat nejlepší tyčový mixér
Jak vybrat nejlepší tyčový mixér

Jak vybrat tyčový mixér

Abyste s tímto pomocníkem v kuchyni byli maximálně spokojení, musí odpovídat vašim požadavkům. Kromě nich dbejte na několik vlastností, které mají při výběru taktéž své slovo. Patří k nim:

 • materiál,
 • příkon,
 • rychlost otáček,
 • hmotnost a hlučnost,
 • doba nepřetržitého provozu,
 • regulace výkonu a
 • příslušenství.

Materiál

Tyčový mixér může být vyroben z mnoha typů materiálů. Nejčastěji se setkáte s plastovou a nerezovou alternativou, kdy každá má své výhody a nevýhody. Plastový tyčový mixér je sympatičtější svou cenou i hmotností, na druhou stranu je zde vysoká pravděpodobnost zlomení hlavice nebo prasknutí při větší zátěži. Nerezové tyčové mixéry jsou zase dražší a těžší, na druhou stranu stabilnější, odolnější, materiálově stálejší.

Příkon

A nebo také výkon – něco, co taktéž sledovat při výběru tohoto kuchyňského společníka/pomocníka. Obecně platí rovnice – čím vyšší příkon bude, tím snazší bude mixování potravin, protože tím výkonnější tyčový mixér je. A to se samozřejmě odráží na typu potravin, které můžete mixovat nebo sekat. Výkonnější modely si snáze poradí i s tvrdými ořechy nebo komplikovaným medem.

Rychlost otáček

Vedle příkonu, respektive výkonu sledujte také rychlost otáček. Čím více otáček bude daný model mít, tím lepšího výkonu se dosáhne. Velmi často se sahá po levných alternativách, které však ani zdaleka nedisponují takovým množstvím otáček, jakým by měly. To se pak podepisuje na komfortu a tyčový mixér je následně velmi, velmi pomalý.

Hmotnost a hlučnost

Pojďme se podívat na spíše praktickou stránku věci – na hmotnost a hlučnost. Pravděpodobně nechcete, aby byl mixér příliš těžký nebo aby vzbudil i vaše sousedy. V tomto případě mluvíme o velmi individuálních kritériích, které musí zvážit každý sám. Před pípnutím kreditní karty o platební terminál je však klíčové, abyste se o hlučnosti a hmotnosti informovali.

Doba nepřetržitého provozu

Nejprodávanější tyčový mixér má velmi často i jednu zajímavou funkci, kterou je doba nepřetržitého provozu. Zejména pokud tyčový mixér chcete používat často nebo pokud vás už unavuje neustále tlačit na ono tlačítko, funkci oceníte. Mixér po určitou dobu (dostačující pro zpracování surovin) „pojede” při vysokém výkonu.

Regulace výkonu

Modernější typy spotřebiče nabízí uživateli také možnost přizpůsobit si čili regulovat výkon. To se hodí v případě, že šleháte, sekáte nebo mixujete různé typy potravin, respektive ingrediencí. Jiný výkon vyžadujete při drcení ledu, jiný při přípravě snídaňového smoothie.

Příprava zdravého smoothie pomocí tyčového mixéru
Příprava zdravého smoothie pomocí tyčového mixéru

Příslušenství

Nabídka na trhu je v současné době velmi pestrá. Pokud patříte k vášnivým kuchařům nebo pekařům, měli byste si pořídit tyčový mixér se zajímavým příslušenstvím, díky kterému pomocníka využijete prakticky při jakékoli činnosti v kuchyni.

Součástí modelu může být například šlehací metla, která se hodí při přípravě krémů do dortů. Drtič ledu, který oceníte hlavně během léta. Sekáček vhodný pro sekání ovoce či zeleniny. Držák na mixér pro komfortní odložení spotřebiče nebo speciální nádoby s odměřovačem, díky nimž bude příprava jídel nebo jejich částí rychlejší a snazší.

Vsaďte na léty prověřenou značku

Abyste nekupovali zajíce v pytli, můžete jít ve šlépějích stovek lidí před vámi, kteří se vydali cestou prověřené značky. V současné době na trhu funguje celá spousta brandů, jež ve svém portfoliu kromě jiných domácích či kuchyňských spotřebičů ukrývají i tyčové mixéry. Stačí si najít model, který svou funkčností a příslušenstvím vyhovuje.

Mezi uživatelsky nejoblíbenější patří tyčový mixér Braun, tyčový ponorný mixér Sencor, tyčový mixér Tefal nebo tyčový mixér Bosch.

Tyčový mixér a jeho výhody

Pořád si nejste jistí tím, jestli si pořídit tradiční stolní nebo tyčový mixér? Zde jsou neprůstřelné benefity, které vám mohou při rozhodování pomoct:

 • skladnost,
 • praktičnost použití,
 • množství funkcí a
 • velká škála příslušenství.

Nejlepší tyčový mixér do 500 Kč

Tyčový mixér SENCOR SHB 4110WH

Tyčový mixér SENCOR SHB 4110WH
+ Cena
+ Lehkost
+ Jednoduché ovládání
+ Tichý
- Plastový

Mimořádně ostrý sekací nůž vás jistě překvapí, když poprvé použijete tyčový mixér značky Sencor. Mezi další vlastnosti modelu SHB 4110WH je také možnost nastavit si až dvě rychlostní úrovně, a to podle toho, jaký konkrétní pokrm připravujete. Díky mixovací nádobě můžete připravit omáčku, dip nebo dresink podle přesného množství surovin a díky celkovému provedení se dočkáte i maximální pohodlnosti při používání spotřebiče.

ORIENTAČNÍ CENA
500 Kč

Nejlepší tyčový mixér do 1 000 Kč

Tyčový mixér Rohnson R-598

Tyčový mixér Rohnson R-598
+ Cena
+ Příslušenství
- Hlučnost

Hledáte designový, nerezový kuchyňský tyčový mixér, který by nezabral takřka žádné místo, přesto byste ho využili při přípravě nejednoho jídla? Dokonalé výsledky slibuje tyčový mixér značky Rohnson, který disponuje příkonem 1200 W, čtyřkřídlou mixovací čepelí a ochranou proti vystříknutí mixovaných pokrmů. Možnost navolení několika rychlostních stupňů je uživateli velmi vítaná.

ORIENTAČNÍ CENA
1 000 Kč

Nejlepší tyčový mixér do 2 000 Kč

Tyčový mixér Tefal HB943838 Infiny Force V2 3v1

Tyčový mixér Tefal HB943838 Infiny Force V2 3v1
+ Cena
+ Výkon
+ Plynulá regulace výkonu
+ Design
+ Příslušenství
- Krátký kabel ke zdroji

Vysoký výkon, dokonalé zpracování surovin i nože s titanovým povrchem – to jsou vlastnosti tyčového mixéru značky Tefal, která dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu na trhu domácích spotřebičů. Model Infiny Force využívá speciální technologie Powelix Life, díky čemuž seká až o třicet procent rychleji než jeho kolegové. Příprava pokrmů je tak otázkou pár minut, nikoliv dlouhých hodin.

ORIENTAČNÍ CENA
2 000 Kč

Nejlepší tyčový mixér do 3 000 Kč

Tyčový mixér Tefal HB65LD38 Quickchef Quartzite 8v1

Tyčový mixér Tefal HB65LD38 Quickchef Quartzite 8v1
+ Síla
+ Výkon
+ Konstrukce
+ Cena
+ Množství příslušenství
- Hlučnost

Tyčové mixéry Tefal patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu na trhu domácích spotřebičů. Model Quickchef Quartzite disponuje vysokým příkonem až 1000 W a pestrou škálou funkcí. Kromě tradičního mixování také seká, krájí a šlehá, a to díky čtyřem nožům, které jsou jeho součástí. Jednotlivé nástavce v balení mohou putovat i do myčky, čímž je zajištěná i bezproblémová, zcela jednoduchá údržba. Ergonomická rukojeť zvyšuje komfort používání spotřebiče.

ORIENTAČNÍ CENA
3 000 Kč

Nejlepší tyčový mixér do 5 000 Kč

Tyčový mixér BOSCH MS8CM61X1

Tyčový mixér BOSCH MS8CM61X1
+ Výkon
+ Množství příslušenství
+ Multifunkčnost
+ Design
+ Tichý
- Cena

Nejen širokým a velmi pestrým příslušenstvím vás překvapí tyčový mixér BOSCH. Jeho celkové provedení bude přesně tím, proč ho budete chválit na každém rohu. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná a i přesto, že se jedná o nerezové provedení, je mixér velmi lehký. Výkonný motor se postará o dokonale zpracované potraviny a ruku k dílu přiloží i speciálně ostřená, tvrzená čtyřkřídlová čepel.

ORIENTAČNÍ CENA
5 000 Kč
5/5 - (2 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

Komentáře

E-book - 6 tipů,
jak rychle zhubnout
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma