Obsah článku
pszprofil

Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Jak vybrat nejlepší kuchyňský robot v roce 2024

Každý potřebuje pomoct, a v kuchyni obzvlášť. Zejména když se připravují náročné dezerty nebo slavnostní hostina pro několik členů rodiny. Touto pomocnou rukou však nemusí být partner, partnerka nebo děti, může to být kuchyňský robot, který si za poslední roky našel cestu do každé druhé české domácnosti. Že revoluční výrobek na poli kuchyňských spotřebičů ještě nevlastníte? Poradíme vám, jak vybrat nejlepší kuchyňský robot a na co konkrétního si dát pozor.

Nejlepší celkově

Kuchyňský robot ETA Gratus di Vetro 0028

Kuchyňský robot ETA
Pro náročné
Kuchyňský robot ETA Gratus di Vetro se může pochlubit nejen silným motorem o výkonu 1200 W, ale také jedinečným designem díky skleněným nádobám od české sklárny Bomma. Celokovové provedení zaručuje dlouhou životnost a robustnost robota, zatímco planetární systém míchání zajišťuje dokonalé zpracování všech ingrediencí. ETA Gratus di Vetro zkrátka překračuje očekávání v oblasti výkonu, funkčnosti a designu.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší cena/výkon

Kuchyňský robot ETA Gratus Storio Retro 0028

Kuchyňský robot ETA s retro designem
Zlatý střed
Kuchyňský robot ETA v retro designu splňuje všechny požadavky moderní kuchyně. Nejen, že svým vzhledem dodá interiéru jedinečný šmrnc, ale zároveň si poradí téměř s každým úkolem. Může se pochlubit motorem o výkonu 1200 W, stabilizátorem, který udržuje konzistentní otáčky i při velkém zatížení, a celokovovým provedením včetně převodů. Jednotlivé díly se navíc dají mýt v myčce, což vám usnadní práci ještě více.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší levná

Kuchyňský robot SENCOR STM 6350WH

Kuchyňský robot SENCOR STM 6350WH
Levný základ
Tento kuchyňský robot nás překvapil skvělým poměrem ceny a kvality. Přestože se jedná o velmi dostupný model, celokovové tělo, planetární hnětení a příkon 1000 W ukazují, že tento stroj má co nabídnout. Pochvalu si zaslouží i bohaté příslušenství, které zahrnuje vše od míchací metly až po mlýnek na maso. Ať už jste začínající kuchař nebo zkušený kulinářský expert, tento robot by rozhodně neměl chybět ve vaší výbavě.
Do obchoduPorovnat ceny

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah srovnávače

Strouhá, krájí, šlehá

Definovat kuchyňský robot asi není třeba. Multifunkční pomocník, se kterým jde nejen vaření, ale také pečení hezky od ruky. V popisu práce totiž nemá jen šlehání, jak by se na první pohled mohlo zdát. Umí také krájet, strouhat, mixovat, mlít nebo hníst. Zejména pokud jste v kuchyni jako doma, tento praktický pomocník by vám určitě neměl chybět. Čtěte dál a zjistěte, jak vybrat kuchyňský robot, který vám bude při přípravě pokrmů sloužit co nejlépe.

Než se pustíte do výběru

Samozřejmě si výběr kuchyňského parťáka můžete usnadnit tak, že se mrknete pouze na seznam nejprodávanějších kuchyňských robotů současnosti, nebo si dáte tu práci a najdete si model, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům a představám, čímž se zajistí vaše vysoká spokojenost. Aby se druhý zmíněný scénář naplnil, zodpovězte si především několik otázek, a to:

 • Jak často s ním budete pracovat?
 • K jakému účelu ho budete nejvíce využívat?
 • Jak širokou výbavu potřebujete?
 • Jaká je vaše cenová hranice?
 • Pro kolik osob budete vařit/péct/připravovat jídlo pomocí robota?

Odpověďmi na výše uvedené otázky si rapidně zúžíte nabídku na trhu, která je nyní opravdu široká. Poté se vaše pozornost upne na několik základních parametrů, jež při vybírání taktéž hrají svou roli.

Možná také zjistíte, že nepotřebujete složitý kuchyňský robot, ale postačí vám jen jednodušší spotřebič, jako je například tyčový mixér nebo ruční šlehač.

Kuchyňský robot
Jak vybrat nejlepší kuchyňský robot v roce 2024

Jak vybrat kuchyňský robot? Zaměřte se na tyto parametry…

Mezi klíčové vlastnosti či parametry, na které při výběru kuchyňského robota myslet a co si zkontrolovat předtím, než pípnete kreditní kartou o platební terminál, patří:

 • rozměry,
 • příkon a výkon,
 • rychlostní stupně,
 • funkce,
 • objem mísy,
 • materiál,
 • hmotnost,
 • délka napájecího kabelu a
 • příslušenství.

Rozměry

Zejména pokud vaše kuchyně není příliš prostorná, neměli byste se zapomenout informovat o celkových rozměrech, respektive o prostornosti chytrého řešení, jež si plánujete do kuchyňského koutu pořídit. Kuchyňský robot má být praktickým společníkem, nemá naopak překážet a brát až příliš mnoho prostoru na lince.

Obecně platí, že pakliže si zvolíte menší model, pravděpodobně bude také lehčí. Neustálé vyndávání, a naopak schovávání vám tak nemusí příliš vadit.

Hmotnost

Ona hmotnost je však další klíčový parametr. Velké, rozměrné kuchyňské spotřebiče jsou většinou ponechávány na lince, jelikož manipulace s nimi není zrovna snadná. V případě, že bude hmotnost nižší, však můžete tomuto nápomocnému řešení najít útočiště například ve skříňce pod dřezem.

Příkon a výkon

Vedle rozměrů a hmotnosti dbejte na další parametr, kterým je příkon a výkon (čili mluvíme o dvou věcech, které se však vzájemně ovlivňují). Příkon přímo ovlivňuje výkon motoru. A čím výkonnější spotřebič je, tím snazší, rychlejší a také efektivnější je jeho fungování.

Pokud bychom se měli řídit obecnými radami a doporučeními, řekneme, že byste neměli sáhnout po kuchyňském robotovi o příkonu nižším než 500 W. Jestliže vyžadujete robota pro profesionální pečení nebo vaření, hledejte daleko výkonnější stroj, jehož příkon se pohybuje až okolo 1400 W.

Rychlostní stupně

Tím, že jste si na počátku zodpověděli otázku, k jakému konkrétnímu účelu budete kuchyňský robot využívat, bude se vám snáze vybírat podle rychlostního stupně. Robot na těsto a robot na krém jsou dvě odlišné věci – obě suroviny totiž vyžadují jiný způsob zpracování. Pakliže jste si nedokázali přesně stanovit, k jakému konkrétnímu účelu budete spotřebič používat, hledejte takové alternativy, které disponují co největším počtem zmiňovaných rychlostních stupňů. Čím více jich bude, tím lépe.

Obvykle se rychlostní stupně přepínají pomocí knoflíku, jindy je k dispozici mechanické ovládání pomocí páčky, s jejíž pomocí se přepíná mezi jednotlivými rychlostními stupni.

Funkce

Zatímco v případě krémů vás bude zajímat systém šlehání, při přípravě těsta zase systém hnětení. Zkrátka a dobře funkčnost se odvíjí od každého modelu individuálně a také od vašich preferencí. Dopředu si však zkontrolujte, jestli systém jakékoli činnosti skutečně naplňuje očekávání. Někdy se krém nebo jiná připravovaná věc nemusí dobře promíchat či ušlehat vlivem toho, že je mísa příliš velká a systém šlehání nedosahuje do všech stran. A to je důležité zkontrolovat.

Objem mísy

Opět ryze individuální parametr, který však také nepodcenit, abyste nebyli po otevření krabice s kuchyňským spotřebičem nemile překvapení. Objem mísy může být různý. Dosahovat může klidně až sedmi litrů. Odrážejte se především od toho, pro kolik lidí v něm budete připravovat pokrmy. Bude strávníků pět nebo pouze dva? Pár příliš velkou míru v robotu nepotřebuje, nemyslíte?

Materiál

I když se v současné době setkáváte výhradně s nerezovou alternativou, roboty do kuchyně mohou být vyrobeny i z řady jiných materiálů. V posledních letech jsou velmi populární keramické, které jsou velmi elegantní, navíc funkční. Stále však platí, že kovové jsou nejpraktičtější a plastové nejlevnější, i když je pravdou, že pořizovací cena se velkou měrou odrazí na životnosti tohoto pomocníka.

Délka napájecího kabelu

Ryze z praktického hlediska zkontrolujte také délku napájecího kabelu. Jak daleko bude v praxi od elektrické zásuvky? A postačí vám uvedená délka na krabici?

Příslušenství

Mísa k robotovi patří, o tom není pochyb ani sporu. Jenže už nikde se nepíše, že bude k dispozici i další příslušenství, které by se vám při vaření nebo pečení mohlo hodit. Hnětací metličky a další nástavce, různě velké mísy nebo podobné drobnosti, jež zvýší komfort přípravy pokrmů se mnohdy musí dokupovat (v takovém případě se informujte o tom, zdali jsou dostupné na českém trhu), jen zřídkakdy jsou (alespoň částečně) součástí celého balení.

Kuchynsky robot ETA
Kuchyňský robot ETA Gratus di Vetro 0028

Co všechno může kuchyňský robot umět?

Samotné funkce jsou taktéž jedním z rozhodujících parametrů, které musíte při výběru kuchyňského robota zvážit. Je však pravdou, že dnes se na trhu ve valné většině najdou modely, které umí prakticky všechno. Mezi umy kuchyňských robotů patří například:

 • hnětení,
 • šlehání a míchání,
 • mixování,
 • sekání nebo drcení,
 • mletí,
 • strouhání a
 • odšťavňování/lisování.
Tip na článek: Jak vybrat nejlepší horkovzdušnou fritézu

Bezpečnostní prvky jako příjemný bonus

Není neobvyklé, že se zejména děti chtějí podílet na přípravě oblíbených buchet nebo koláčů. A srdce rodiče většinou povolí, že se nejmenší člen domácnosti může takové činnosti účastnit. Nejen pro takové situace by měl být robot do kuchyně opatřen alespoň základními bezpečnostními prvky, jež budou předcházet vlně černých scénářů. Existují modely s dětskými pojistkami nebo zdvojeným bezpečnostním systémem. Pojistky v praxi zabraňují například zapnutí přístroje nebo přehřátí motoru, což ocení především dospělí. Prakticky všechny modely jsou dnes opatřeny také protiskluzovými nožičkami, jež perfektně přilnou k povrchu, na němž stojí.

Nejlepší kuchyňský robot do 5 000 Kč

Kuchyňský robot SENCOR STM 6350WH

Kuchyňský robot SENCOR STM 6350WH
+ cena
+ rychlost
+ kvalita
+ barevné varianty
+ velká výbava
- hlasitost
- nemá struhadlo

I do 5 000 Kč si můžete pořídit skutečně výkonného kuchyňského robota, který bude stačit nejen začátečníkům, ale také zkušenějším kuchařům a kuchařkám. Model od Sencor má motor o výkonu 1000 W a 8 rychlostních úrovní, což garantuje dobře odvedenou práci. Široká škála příslušenství, včetně mlýnku na maso a mixéru, z něj dělá všestranného společníka v kuchyni. Může být sice o něco hlučnější než jeho dražší kolegové, ale ve své cenové kategorii je rozhodně jasnou jedničkou. Je potvrzením toho, že i jeden spotřebič může zvládnout více věcí najednou.

ORIENTAČNÍ CENA
5000 Kč

Nejlepší kuchyňský robot do 10 000 Kč

Kuchyňský robot Tefal QB813D38 Masterchef Grande

Kuchyňský robot Tefal QB813D38 Masterchef Grande
+ cena
+ design
+ funkčnost
+ výkon
+ velká výbava
- životnost plastového příslušenství

Značka Tefal dlouhodobě nabízí skutečně praktické a velmi spolehlivé domácí spotřebiče. A pokrývá také trh s kuchyňskými roboty. Model Masterchef Grande patří k uživatelsky velmi oblíbeným, čemuž se nelze divit. Výkon 1500 W, kvalitní litinový míchací nástroj, velká mísa o velkém objemu nebo bohaté příslušenství, které už je součástí balení. No, kdo by se do robota hned nezamiloval?

ORIENTAČNÍ CENA
9900 Kč

Nejlepší kuchyňský robot do 15 000 Kč

Kuchyňský robot ETA Gratus Storio Retro 0028

Kuchyňský robot ETA s retro designem
+ retro design
+ robustnost
+ příslušenství
+ snadná manipulace
+ tichý chod
- délka kabelu

Velmi slušný výkon až 1200 W, originální retro design, široká škála příslušenství přímo v balení a možnost dokoupit další navíc, jako například mlýnek na mák. O benefitech tohoto řešení nemůže být ani pochyb ani sporu. Kromě tradičních funkcí, jako jsou hnětení nebo sekání či šlehání, má robot také speciální nástavec na výrobu uzenin, zmrzlinovač a nástavec na strouhání. I když by kabel mohl být o něco delší, což může někdy omezit jeho umístění, celkově se jedná o skvělou volbu pro ty, kteří chtějí kombinovat funkčnost, vzhled a širokou škálu možností v jednom zařízení.

ORIENTAČNÍ CENA
15000 Kč

Nejlepší kuchyňský robot do 20 000 Kč

Kuchyňský robot Kenwood KWL90.124SI

Kuchyňský robot Kenwood KWL90.124SI
+ celokovové tělo
+ stabilita při míchání
+ osvětlení
+ možnost nastavit si výšku míchání
+ úchopná ucha
+ příslušenství
- cena
- dotykový displej

Nikde se nepíše, že pomocníci do kuchyně nemohou být styloví. Potvrzuje to ostatně i model od značky Kendwood, který by neměl chybět v žádné domácnosti, kde se aktivně vaří nebo peče. Mluvíme o multifunkčním pomocníkovi, který míchá, hněte, ohřívá a hodí se také na přípravu těst. Na první pohled velmi nenápadný hrdina, jenž jistě zachrání nejednu slavnostní večeři nebo pečení dezertů pro narozeninovou oslavu.

ORIENTAČNÍ CENA
20000 Kč

Nejlepší kuchyňský robot do 25 000 Kč

Kuchyňský robot ETA Gratus di Vetro 0028

Kuchyňský robot ETA
+ vzhled
+ celokovové provedení
+ stabilita
+ planetární způsob míchání
- cena

Zejména pokud kuchyňského robota využíváte denně, potřebovat budete skutečně silného parťáka, který se „ničeho nezalekne”. Dražší model od značky ETA disponuje silným motorem s příkonem až 1200 W, se kterým můžete zpracovávat například i těžká těsta. Bohatá nabídka příslušenství poskytuje uživateli nespočet možností v kuchyni, od míchání a šlehání až po strouhání a krájení. K robotu jsou navíc dvě misky, přičemž robustní skleněná nádoba může snadno zvládnout až 2,5 kg těsta, což je ideální pro přípravu vánočních specialit.

ORIENTAČNÍ CENA
24000 Kč
5/5 - (1 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

Komentáře

E-book - 6 tipů,
jak rychle zhubnout
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma