Jak vybrat nejlepší rotoped v roce 2022

K pevnému zdraví a štíhlé linii můžete přispět i tím, že budete cvičit v pohodlí domova. Nemusíte brát do rukou činky a sledovat video ze streamovací online platformy, rotoped je skvělým způsobem, jak se dostat do kondice nebo oblíbených džínů. Jak ale vybrat nejlepší rotoped, který se stane spolehlivým parťákem nejen v rámci hubnoucího módu?

Benefity rotopedu

Existuje celá řada podobných pomocníků, kteří nás doprovází na cestě ke štíhlé figuře a pevnému zdraví. Rotoped však kraluje celému žebříčku, a to hned z několika důvodů. Jeho úkolem je zaměřit se na spodní polovinu těla a je trefou do černého pro každého, kdo z důFvodu problémů s klouby nemůže sáhnout po běžeckých botách.

Podobně jako běh slibuje poměrně rychlé vypařování kalorií. Jenom během jedné hodiny intenzivního tréninku dokážete na rotopedu spálit bezmála 1000 kalorií, což z rotopedů dělá opravdu účinný cvičební nástroj.

Jelikož se jedná o společníka, kterého si postavíte do rohu místnosti, můžete ho využívat každý den za jakéhokoli počasí. Jízda na rotopedu může být skvělým startem každého jednoho dne, což výrazně prospěje vaší fyzické kondici.

Pro koho je rotoped určen

Skládací i magnetický rotoped se zaměřují výhradně na spodní polovinu těla. Je ideálním východiskem pro ty, kteří by nejraději zhubli, ale jejich klouby jim nedovolují sáhnout po běžeckých botách. Jinými slovy se jedná o šetrnější alternativu k běhu, kterou volí nejen obézní jedinci.

Oproti tradičnímu kolu se jedná o praktičtější fyzickou aktivitu, jelikož není omezována výkyvy počasí. Sportovní aktivita ubíhá velmi rychle, zejména když se při jízdě díváme na oblíbený seriál na Netflixu či televizní pořad.

Zdravá sportovní aktivita pro každého

U rotopedu neexistuje ani jedna výmluva, která by zabraňovala člověku ve vykonávání sportovní aktivity. Jedná se o pohyb, který je lékaři doslova doporučován. Nejen, že se uleví kloubům a zároveň se něco udělá pro fyzickou kondici člověka, ale také se při jízdě na rotopedu zvýší kapacita plic i reguluje krevní tlak, jehož výkyvy jsou životu nebezpečné.

Vedlejším a stejně pozitivním efektem je následně i posílení hýždí a svalů na nohách.

Co je důležité při výběru a na co nezapomenout

Výběr adekvátního modelu se však zdá být nerozlousknutelným oříškem. Na trhu je bezmála několik stovek různých typů a každý se jeví být tím nejlepším pro nás. Existuje naštěstí několik zásad, na které při výběru sportovního společníka nezapomínat. Spadají sem pravidla:

 • Nejlepší rotoped vybírejte vždy na základě parametrů.
 • Sledujte nosnost rotopedu (žádný model neunese všechny).
 • Informujte se o materiálu, který prozradí i délku životnosti stroje.
 • Zjistěte si více o funkcích daného modelu (mohou být příjemným zpestřením každodenní aktivity).

Stejně tak je dobré zodpovědět si několik otázek. Odpovědi na ně výrazně usnadní výběr, a to díky možnosti vyfiltrovat nabídku e-shopů.

 • Pro koho má být rotoped určen?
 • Jak velkou nosnost rotopedu potřebujete?
 • K jakému účelu bude stroj pořízen?
 • Jak často se na rotopedu budete „projíždět”?

Seznamte se s druhy rotopedů

Odpovědi na zmíněné otázky vám umožnily výrazně zúžit nabídku, která se na trhu vyskytuje. Je stroj určený pro babičku s dědou, kteří se chtějí udržet v kondici i „na stará kolena”? Rotoped pro seniory bude trefou do černého. Hledáte sportovního parťáka pro jedince s nadváhou? Pátrat budete mezi modely s nejvyšší nosností.

Nabídka, byť vyfiltrovaná, se bude dále skládat s jednotlivých druhů rotopedů. Aktuálně existuje typů hned několik, a to:

 • magnetický rotoped,
 • skládací rotoped,
 • rehabilitační rotoped nebo
 • vzduchový rotoped.

Magnetický rotoped jako levná, přesto plně funkční alternativa

Magnetickou alternativu můžeme zařadit mezi levnější modely. Využívá magnetický brzdný systém a nabízí sportovci možnost regulovat si zátěž díky mechanickým aretačním systémům. Jinými slovy si uživatel sám přepíná stupně zátěže, které mu vyhovují.

Skládací rotoped nejen do malých bytů

Nejen do menších bytových jednotek se hodí skládací model, který se pyšní hlavně svou vysokou skladností. Po stránce výkonnosti se od ostatních strojů prakticky neliší, jeho hlavní odlišnost je právě v možnosti se složit a zasunout třeba pod postel nebo pohovku.

Cvičení na rotopedu doma
Cvičení na rotopedu doma

TIP na článek: Cvičení doma – Vše o domácím tréninku

Rehabilitační rotoped pro posílení těla i zdraví

Tradiční šlapací rotopedy můžeme rozdělit ještě na rehabilitační, které mají za úkol optimálně posílit tělo i zdraví celkově. V popisu práce mají především optimální posílit srdce, zvýšit kapacitu plic a podpořit spalování tuků. Vedlejším efektem je posílit dolní končetiny.

Tento model se doporučuje v rámci rekonvalescence, která náleží například po těžkých úrazech, operacích nebo při jakýchkoli kloubních potížích.

Vzduchový rotoped pro paže i nohy zároveň

Seznam různých modelů rotopedu uzavřeme vzduchovou alternativou, která je tvořená ventilátorem s širokými lopatkami, jež vytváří vzduchový odpor v závislosti na tom, jak moc se do toho člověk opře. Díky tomu, že jsou pedály i madla vzájemně propojena, lze cvičit jak dolní, tak horní končetiny zároveň.

Jak vybrat rotoped podle parametrů

Svůj vysněný rotoped vybírejte nejen na základě odpovědí na otázky nebo konkrétního typu. Poslední slovo budou mít parametry, které musí odpovídat vašim požadavkům. Zaměřujeme se především na:

 • konstrukci,
 • ovládání,
 • skladnost,
 • nosnost,
 • funkce.

Kvalitní konstrukce stojí za dlouhou životností

Ať už vyhledáváte model s vysokou nosností či vám stačí méně zdatný stroj, kvalitní konstrukce je základem bezproblémového a spolehlivého používání. Z čím kvalitnějšího materiálu bude rotoped vyroben, tím delší životností se pyšní.

Vhodnější alternativou jsou rotopedy s pevným středem a klikami nasazenými do čtyřhran, které jsou na rozdíl od miskového středu odolnější vůči opotřebení při domácím používání.

Ovládání má být maximálně uživatelsky přívětivé

Samotné ovládání rotopedu není žádná věda. Přesto je dobré věnovat tomuto parametru pozornost už při výběru. Levnější modely nenabízí příliš mnoho možností na displeji, setrvačník nemusí odpovídat vašim požadavkům.

Skladnost se hodí hlavně v menších bytech

Pokud si pořizujete rotoped do domácnosti, která je menších rozměrů, oceníte jeho skladnost. Existují takzvané skládací rotopedy, které po použití snadno složíte a schováte například v kůlně, komoře nebo za závěsem v ložnici.

Nosnost musí odpovídat

Už bylo zmíněno, že nosnost je nadmíru důležitým kritériem, které je nutné sledovat při výběru ideálního rotopedu. Ať už vybíráte rotoped na ruce a nohy nebo mini rotoped či rehabilitační rotoped, musí vás model unést. Při výběru si především nelžete sami sobě a buďte po stránce váhy opravdu upřímní.

Funkce slibují komfortnější jízdu

Zejména dražší modely slibují funkce, které jak pokročilí, tak začátečníci víc, než ocení. Sem spadá i multifunkční displej, který ukazuje nejen to, jak dlouho už jedete, ale také kolik kilometrů máte za sebou nebo kolik kalorií jste celkově strávili v rámci fyzické aktivity. Nové modely slibují také. nastavení řídítek nebo měření tepové frekvence, která je velmi důležitým údajem při každém sportu. Ergometry redukující zátěž pomocí zabudovaného počítače také lze zařadit mezi oceňované funkce.

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah článku

Nejlepší rotopedy do 5 000

Zipro Excersice Bike Boost

Zipro Excersice Bike Boost
+ Možnost nastavení sedadla
+ Cena
+ Počítání spálených kalorií
- Vyšší hlučnost
- Bez českého návodu

Jedinečný model s magnetickou brzdou, který uživateli slibuje rovnou 8 stupňů zátěže. Díky displeji bude mít každý sportovec přehled o tom, kolik má aktuálně ujeto. Bonusem je i měření tepové frekvence nebo možnost nastavit si sedadlo dle potřeb.

ORIENTAČNÍ CENA
4 900 Kč

Nejlepší rotopedy do 8 000

Brother BC84E

Brother BC84E
+ Bezproblémový hladký chod
+ Cena
+ Vysoká nosnost (až do 150 Kg)
+ Tichý provoz
- Méně kvalitní zpracování

Nízká hmotnost stroje, přesto vysoká nosnost – přesně to je model Brother BC 84E, který si uživatelé oblíbili především díky svému tichému režimu a hladkému chodu díky kvalitnímu setrvačníku.

ORIENTAČNÍ CENA
6 000 Kč

Nejlepší rotopedy do 10 000

Zipro Flame WM iConsole

Zipro Flame WM iConsole
+ Kvalitní zpracování
+ Cena
+ Možnost nastavitelných řídítek
+ Tichý provoz
- Návod pouze v cizím jazyce

Tichost, možnost nastavitelných řídítek i pohodlí sedátka – to jsou hlavní benefity rotopedu Zipro Flame WM iConsole, který lze zakoupit do deseti tisíc korun. Jeho zpracování je v porovnání s předcházejícími kvalitnější, navíc je možné připojit se ke stroji prostřednictvím aplikace, která podá informace o sportovním výkonu.

ORIENTAČNÍ CENA
9 000 Kč

Nejlepší rotopedy do 20 000

Tunturi E50-R Performance

Tunturi E50-R Performance
+ Kvalitní zpracování
+ Ideální pro jedince jakékoli výšky
+ Komfort/pohodlí díky zabudovanému opěrátku
+ Tichý provoz
+ Nastavitelný model
+ Stabilita
- Cena
- Větší rozměry

O 100 % lepší zpracování slibuje rotoped Tunturi E50-R Performance, který přichází s možností se při sportovní aktivitě také opřít. Zabudované opěrátko však není jediné plus, který model přináší. Pevnost, kvalita, inovativní displej jsou další položky na seznamu benefitů.

ORIENTAČNÍ CENA
16 000 Kč

Nejlepší rotopedy do 50 000

BikeErg s PM5

BikeErg s PM5 Concept 2
+ Vysoká kvalitní zpracování
+ Jednoduché nastavení
+ Komfort/pohodlná jízda
+ Tichý provoz
+ Nastavitelný model
+ 10 stupňů zátěže
+ Stabilita
- Cena
- Robustní/větší konstrukce

Pozitivně hodnocený a také hojně prodávaný rotoped do padesáti tisíc korun je BikeErg s PM5, který se pyšní mechanickou brzdou, jednoduchým nastavením dle individuálních preferencí i snadnou manipulací díky kolečkům v přední části.

ORIENTAČNÍ CENA
33 800 Kč
5/5 - (2 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

E-book - 12 efektivních
cviků na břicho

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma

Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet

Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma