Obsah článku
pszprofil

Rozvíjíme pro vás portál každý den. Přidejte se k nám a pomozte ostatním zlepšit se.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Jak vybrat nejlepší rotoped v roce 2024

K pevnému zdraví a štíhlé linii můžete přispět i tím, že budete cvičit v pohodlí domova. Nemusíte brát do rukou činky a sledovat video ze streamovací online platformy, rotoped je skvělým způsobem, jak se dostat do kondice nebo oblíbených džínů. Jak ale vybrat nejlepší rotoped, který se stane spolehlivým parťákem nejen v rámci hubnoucího módu?

Nejlepší celkově

AirBike inSPORTline Pro

Airbike insportline
Pro náročné
Rotoped inSPORTline AirBike Pro má mohutnou, pevnou konstrukci, která má nosnost až 160 kg. Díky pákovému systému, který spojuje madla s pedály, cvičíte současně horní i dolní část těla. Možnost vytvářet vlastní intervalové tréninky nebo využívat přednastavené programy z tohoto rotopedu dělá multifunkční stroj pro všechny sportovce, ať jste začátečník nebo pokročilý.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší cena/výkon

AirBike inSPORTline Lite

Rotoped-se-vzduchovým-odporem-inSPORTline-Airbike-Lite (1)
Zlatý střed
Vzduchový brzdný systém, sedlo polohovatelné vertikálně i horizontálně a několik přednastavených intervalových programů – to jsou hlavní benefity rotopedu AirBike inSPORTline Lite, který lze zakoupit okolo 15 tisíc korun. Sami si určete tempo a zátěž se zvýší automaticky podle rychlosti šlapání.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší levná

Zipro Excersice Bike Boost

rotoped insportline
Levný základ
Rotoped inSPORTline Ellare II nabízí až 8 stupňů zátěže a magnetický brzdný systém, který zaručuje tichý a hladký chod – takže už žádné rušivé zvuky během cvičení! Velkou výhodou je také jednoduché a intuitivní ovládání s přehledným displejem, kde můžete sledovat všechny klíčové metriky během vašeho cvičení.
Do obchoduPorovnat ceny

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah srovnávače

Benefity rotopedu

Existuje celá řada podobných pomocníků, kteří nás doprovází na cestě ke štíhlé figuře a pevnému zdraví. Rotoped však kraluje celému žebříčku, a to hned z několika důvodů. Jeho úkolem je zaměřit se na spodní polovinu těla a je trefou do černého pro každého, kdo z důvodu problémů s klouby nemůže sáhnout po běžeckých botách.

Podobně jako běh slibuje poměrně rychlé vypařování kalorií. Jenom během jedné hodiny intenzivního tréninku dokážete na rotopedu spálit bezmála 1000 kalorií, což z rotopedů dělá opravdu účinný cvičební nástroj.

Jelikož se jedná o společníka, kterého si postavíte do rohu místnosti, můžete ho využívat každý den za jakéhokoli počasí. Jízda na rotopedu může být skvělým startem každého jednoho dne, což výrazně prospěje vaší fyzické kondici.

Pro koho je rotoped určen

Skládací i magnetický rotoped se zaměřují výhradně na spodní polovinu těla. Je ideálním východiskem pro ty, kteří by nejraději zhubli, ale jejich klouby jim nedovolují sáhnout po běžeckých botách. Jinými slovy se jedná o šetrnější alternativu k běhu, kterou volí nejen obézní jedinci.

Oproti tradičnímu kolu se jedná o praktičtější fyzickou aktivitu, jelikož není omezována výkyvy počasí. Sportovní aktivita ubíhá velmi rychle, zejména když se při jízdě díváme na oblíbený seriál na Netflixu či televizní pořad.

Zdravá sportovní aktivita pro každého

U rotopedu neexistuje ani jedna výmluva, která by zabraňovala člověku ve vykonávání sportovní aktivity. Jedná se o pohyb, který je lékaři doslova doporučován. Nejen, že se uleví kloubům a zároveň se něco udělá pro fyzickou kondici člověka, ale také se při jízdě na rotopedu zvýší kapacita plic i reguluje krevní tlak, jehož výkyvy jsou životu nebezpečné.

Vedlejším a stejně pozitivním efektem je následně i posílení hýždí a svalů na nohách.

Co je důležité při výběru a na co nezapomenout

Výběr adekvátního modelu se však zdá být nerozlousknutelným oříškem. Na trhu je bezmála několik stovek různých typů a každý se jeví být tím nejlepším pro nás. Existuje naštěstí několik zásad, na které při výběru sportovního společníka nezapomínat. Spadají sem pravidla:

 • Nejlepší rotoped vybírejte vždy na základě parametrů.
 • Sledujte nosnost rotopedu (žádný model neunese všechny).
 • Informujte se o materiálu, který prozradí i délku životnosti stroje.
 • Zjistěte si více o funkcích daného modelu (mohou být příjemným zpestřením každodenní aktivity).

Stejně tak je dobré zodpovědět si několik otázek. Odpovědi na ně výrazně usnadní výběr, a to díky možnosti vyfiltrovat nabídku e-shopů.

 • Pro koho má být rotoped určen?
 • Jak velkou nosnost rotopedu potřebujete?
 • K jakému účelu bude stroj pořízen?
 • Jak často se na rotopedu budete „projíždět”?

Seznamte se s druhy rotopedů

Odpovědi na zmíněné otázky vám umožnily výrazně zúžit nabídku, která se na trhu vyskytuje. Je stroj určený pro babičku s dědou, kteří se chtějí udržet v kondici i „na stará kolena”? Rotoped pro seniory bude trefou do černého. Hledáte sportovního parťáka pro jedince s nadváhou? Pátrat budete mezi modely s nejvyšší nosností.

Nabídka, byť vyfiltrovaná, se bude dále skládat s jednotlivých druhů rotopedů. Aktuálně existuje typů hned několik, a to:

 • magnetický rotoped,
 • skládací rotoped,
 • rehabilitační rotoped nebo
 • vzduchový rotoped.

Magnetický rotoped jako levná, přesto plně funkční alternativa

Magnetickou alternativu můžeme zařadit mezi levnější modely. Využívá magnetický brzdný systém a nabízí sportovci možnost regulovat si zátěž díky mechanickým aretačním systémům. Jinými slovy si uživatel sám přepíná stupně zátěže, které mu vyhovují.

Skládací rotoped nejen do malých bytů

Nejen do menších bytových jednotek se hodí skládací model, který se pyšní hlavně svou vysokou skladností. Po stránce výkonnosti se od ostatních strojů prakticky neliší, jeho hlavní odlišnost je právě v možnosti se složit a zasunout třeba pod postel nebo pohovku.

Cvičení na rotopedu doma
Cvičení na rotopedu doma

TIP na článek: Cvičení doma – Vše o domácím tréninku

Rehabilitační rotoped pro posílení těla i zdraví

Tradiční šlapací rotopedy můžeme rozdělit ještě na rehabilitační, které mají za úkol optimálně posílit tělo i zdraví celkově. V popisu práce mají především optimální posílit srdce, zvýšit kapacitu plic a podpořit spalování tuků. Vedlejším efektem je posílit dolní končetiny.

Tento model se doporučuje v rámci rekonvalescence, která náleží například po těžkých úrazech, operacích nebo při jakýchkoli kloubních potížích.

Vzduchový rotoped pro paže i nohy zároveň

Seznam různých modelů rotopedu uzavřeme vzduchovou alternativou, která je tvořená ventilátorem s širokými lopatkami, jež vytváří vzduchový odpor v závislosti na tom, jak moc se do toho člověk opře. Díky tomu, že jsou pedály i madla vzájemně propojena, lze cvičit jak dolní, tak horní končetiny zároveň.

Nejprodávanější rotopedy

Jak vybrat rotoped podle parametrů

Svůj vysněný rotoped vybírejte nejen na základě odpovědí na otázky nebo konkrétního typu. Poslední slovo budou mít parametry, které musí odpovídat vašim požadavkům. Zaměřujeme se především na:

 • konstrukci,
 • ovládání,
 • skladnost,
 • nosnost,
 • funkce.

Kvalitní konstrukce stojí za dlouhou životností

Ať už vyhledáváte model s vysokou nosností či vám stačí méně zdatný stroj, kvalitní konstrukce je základem bezproblémového a spolehlivého používání. Z čím kvalitnějšího materiálu bude rotoped vyroben, tím delší životností se pyšní.

Vhodnější alternativou jsou rotopedy s pevným středem a klikami nasazenými do čtyřhran, které jsou na rozdíl od miskového středu odolnější vůči opotřebení při domácím používání.

Ovládání má být maximálně uživatelsky přívětivé

Samotné ovládání rotopedu není žádná věda. Přesto je dobré věnovat tomuto parametru pozornost už při výběru. Levnější modely nenabízí příliš mnoho možností na displeji, setrvačník nemusí odpovídat vašim požadavkům.

Skladnost se hodí hlavně v menších bytech

Pokud si pořizujete rotoped do domácnosti, která je menších rozměrů, oceníte jeho skladnost. Existují takzvané skládací rotopedy, které po použití snadno složíte a schováte například v kůlně, komoře nebo za závěsem v ložnici.

Nosnost musí odpovídat

Už bylo zmíněno, že nosnost je nadmíru důležitým kritériem, které je nutné sledovat při výběru ideálního rotopedu. Ať už vybíráte rotoped na ruce a nohy nebo mini rotoped či rehabilitační rotoped, musí vás model unést. Při výběru si především nelžete sami sobě a buďte po stránce váhy opravdu upřímní.

Funkce slibují komfortnější jízdu

Zejména dražší modely slibují funkce, které jak pokročilí, tak začátečníci víc, než ocení. Sem spadá i multifunkční displej, který ukazuje nejen to, jak dlouho už jedete, ale také kolik kilometrů máte za sebou nebo kolik kalorií jste celkově strávili v rámci fyzické aktivity. Nové modely slibují také. nastavení řídítek nebo měření tepové frekvence, která je velmi důležitým údajem při každém sportu. Ergometry redukující zátěž pomocí zabudovaného počítače také lze zařadit mezi oceňované funkce.

Nejlepší rotopedy do 5 000

Rotoped inSPORTline Ellare II

rotoped insportline
+ Možnost nastavení sedadla
+ Cena
+ Tichý provoz
+ Snadno se přemisťuje
- Chybí osvětlení displeje
- Nepolohovatelná říditka

Jedinečný model s magnetickou brzdou, který uživateli slibuje rovnou 8 stupňů zátěže. Velké komfortní sedlo, které je možné nastavit jak vertikálně, tak horizontálně, spolu s protiskluzovými madly se snímači tepu zajišťují pohodlnou jízdu. Nastavitelné nohy s vyrovnávacím systémem a transportními kolečky zase usnadní umístění a přemístění rotopedu. Díky displeji bude mít každý sportovec přehled o tom, kolik má aktuálně ujeto. 

ORIENTAČNÍ CENA
5000 Kč

Nejlepší rotopedy do 8 000

Rotoped inSPORTline Klegan

rotoped inSPORTline
+ Bezproblémový hladký chod
+ Cena
+ Vysoká nosnost (až do 130 Kg)
+ Tichý provoz
- Malý displej
- Nepřehledný návod

Robustní konstrukce inSPORTline Klegan podporuje nosnost až 130 kg, což z něj dělá vynikající volbu pro různé tělesné typy a věkové skupiny. Magnetický brzdný systém s 8 stupni zátěže nabízí flexibilitu pro jak začátečníky, tak pokročilé cvičence. Displej, i když je podle některých názorů malý, je stále přehledný a poskytuje všechny základní údaje potřebné pro sledování vašeho pokroku.

ORIENTAČNÍ CENA
8000 Kč

Nejlepší rotopedy do 15 000

AirBike inSPORTline Lite

Rotoped-se-vzduchovým-odporem-inSPORTline-Airbike-Lite (1)
+ Kvalitní zpracování
+ Držák na mobil a lahev
+ Nastavitelné sedadlo
+ Jednoduchá instalace
- Hluk

Airbike je speciální typ rotopedu, který pro vytvoření zátěže využívá odpor vzduchu. Velký ventilátor s širokými lopatkami automaticky upravuje zátěž podle rychlosti šlapání, což znamená, že čím rychleji šlapete, tím větší zátěž pocítíte. Pohyblivá madla navíc umožňují zapojení paží do tréninku, čímž získáte komplexní cvičení pro celé tělo. Rotoped má LCD displej poskytující všechny základní informace, které potřebujete k monitorování svého pokroku, a nabízí také několik přednastavených intervalových programů.

ORIENTAČNÍ CENA
15000 Kč

Nejlepší rotopedy do 20 000

Rotoped inSPORTline Valdosa

Rotoped Valdosa
+ Kvalitní zpracování
+ Ideální pro jedince jakékoli výšky
+ Robustnost a stabilita
+ Tichý provoz
+ 12 přednastavených programů
+ Intuitivní ovládání
- Cena
- Chybí možnost nastavení sklonu sedla

Rotoped inSPORTline Valdosa s váhou 46,5 kg je nejen robustní a stabilní, což je zárukou bezpečného cvičení, ale pochlubit se může také elegantním designem –⁠ osloví všechny, kteří hledají stylový prvek do svého domácího fitness koutu. Díky horizontálně i vertikálně nastavitelnému sedlu máte jistotu pohodlného posedu, a to bez ohledu na vaši postavu nebo výšku. Rozteč 17 cm mezi pedály napodobuje skutečný pocit z jízdy na kole, což přispívá k dokonalé ergonomii pohybu.

ORIENTAČNÍ CENA
20000 Kč

Nejlepší rotopedy do 25 000

AirBike inSPORTline Pro

Airbike insportline
+ Kvalitní zpracování
+ Komfort/pohodlná jízda
+ Nosnost až 160 kg
+ Přehledný displej
+ Stabilita
- Cena
- Hluk

Airbike pracuje s unikátním systémem zátěže založeným na vaší kadenci šlapání. Díky tomu bude každý trénink přesně tak náročný, jak chcete. Možnost vytvářet vlastní intervalové tréninky nebo využívat přednastavené programy navíc dělá z tohoto rotopedu multifunkční stroj pro všechny druhy cvičenců, ať už jste začátečník nebo pokročilý sportovec. Nosnost přístroje je až 160 kg a má také několik praktických doplňků, jako je držák na láhev a stojan na mobil, které mu přidávají na uživatelském komfortu.

ORIENTAČNÍ CENA
24000 Kč
5/5 - (3 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

Komentáře

E-book - 6 tipů,
jak rychle zhubnout
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma