Obsah článku

O autorovi

Digitální markeťačka, která se zaměřuje na projekty z oblasti zdraví a krásy. Pracovala na obsaho...

Barbora Zemková

E-BOOK

ebook

Získejte náš e-book cviků na břicho úplně zdarma

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Další články

Ochutnej ořech: Recenze rodinného e-shopu s oříšky a semínky

Recenze Ochutnej Ořech
Recenze Ochutnej Ořech
Obsah článku

Pokud se snažíte žít zdravým životním stylem a zároveň rádi objevujete nové chutě, dříve nebo později vám nabídka běžných supermarketů přestane stačit a začnete pátrat po různých „pokladech“ ve specializovaných obchodech. Ze začátku však může být složité se v džungli výrobců a prodejců zorientovat. Proto jsme se rozhodli, že pro vás otestujeme jeden z nejznámějších českých e-shopů s ořechy a semínky, Ochutnej ořech. I když v sortimentu najdete i cukrovinky, čaje a kávu, my jsme se při výběru produktů zaměřili především na oříšky, sušené ovoce a ořechová másla –⁠ dají se totiž skvěle využít ve zdravých receptech, které pro vás pravidelně připravujeme. Pojďte se s námi podívat na to, jak si e-shop Ochutnej ořech v recenzi vedl!

Ochutnej ořech v kostce

E-shop Ochutnej ořech tak, jak ho známe dnes, vznikl v roce 2019. Firma jako taková má však více než 20 letou tradici. I když se původně zaměřovala především na prodej čajů a přípravků na pečení, v roce 1998 její zakladatelé objevili exotický svět ořechů a sušeného ovoce, kterému naprosto propadli nejen oni, ale i jejich zákazníci. Od té doby zásobují český trh kvalitními produkty, které z většiny sami zpracovávají a balí, aby byli schopni kontrolovat a udržet vysokou kvalitu.

Ochutnej ořech je rodinná firma, což jde cítit i ze samotné objednávky. Ta je totiž doplněna milým vzkazem, který ve zkratce popisuje historii firmy a poskytuje všechny důležité informace pro zákazníka, včetně kontaktů pro případ, že by byl s balíčkem nějaký problém. Tomu se však firma očividně snaží předcházet. Všechno zboží je perfektně zabaleno, takže je těžké si představit, že by se při doručení mohlo něco poškodit.

První dojem z balíčku je tedy rozhodně pozitivní. Naše nadšení ještě trochu stoupne, když mezi objednanými produkty narazíme na dáreček zdarma v podobě sušeného banánu. Jde vidět, že po více než 20 letech zkušeností už vedení firmy moc dobře ví, jak potěšit zákazníka.

banan vzorecek
Vzoreček zdarma vždy udělá radost

Recenze ořechových másel z Ochutnej ořech

Pokud patříte mezi vyznavače zdravého životního stylu, ořechová másla by ve vaší spíži neměla chybět. Jsou perfektním zdrojem zdravých tuků a obsahují také pořádnou porci bílkovin. Využijete je nejen na dochucení sladkých jídel, jako jsou například kaše, palačinky, lívance a smoothies, hodí se také do slaných pokrmů. Nevěříte? Vyzkoušejte třeba arašídovou omáčku s masem a rýží, kterou připravíte snadno a rychle z obyčejného burákového másla.

orechova masla
Ořechová másla z Ochutnej ořech

Abychom ořechové krémy z Ochutnej ořech pořádně otestovali, vybrali jsme dvě ochucené varianty – Mandlové máslo s 70% hořkou čokoládou a Arašídové máslo SLANÝ KARAMEL. Zajímala nás totiž nejen kvalita, ale také harmonie chutí. Ochucená másla často bývají přeslazená a občas se stává, že jednotlivé složky spolu spíše zápasí, než aby se doplňovaly.

Arašídové máslo SLANÝ KARAMEL

Přiznáváme, že tento produkt jsme si na testování vybrali schválně, abychom zjistili, jestli v Ochutnej ořech máslíčka doopravdy umí. Příchuť slaného karamelu je totiž v některých produktech na trhu trochu umělá a my jsme byli zvědaví, jak si s touto výzvou poradili. Nakonec nás arašídové máslo SLANÝ KARAMEL velmi příjemně překvapilo. Jednotlivé chutě jsou hezky vyvážené a produkt je perfektní jak sám o sobě (jen tak na lžičku), tak i v kombinaci s jinými surovinami (na lívanec nebo na palačinku). Konzistence není úplně tekutá, spíše trochu tužší, ale máslíčko se dá pořád krásně rozetřít. Musíme také ocenit, že ve složení nejsou žádné „nesmysly“, jako například palmový olej.

bananove livance
Banánové lívance s arašídovým máslem z Ochutnej ořech

Extra tip: Návod na přípravu banánových lívanců a dalších podobných dobrot najdete v sekci sladkých receptů.

Mandlové máslo s 70% hořkou čokoládou

Lžička mandlového másla s čokoládou na horké ovesné kaši, to je něco, co zkrátka musíte zažít. Máslíčko je krásně krémové a velmi pozitivně hodnotíme, že se neodděluje olejová vrstva od tuhé. To sice není na škodu, ale u některých produktů je extrémně těžké promíchat obě složky zpátky do krémové podoby (milovníci ořechových másel tento problém zřejmě znají). U mandlového másla s 70% hořkou čokoládou ale nic takového nehrozí. Chuť je navíc stejně jako u příchutě slaný karamel opravdu vyvážená.

Recenze ořechů v polevě

Oříšky skvěle zpestří zdravý jídelníček. Mandle obsahují hromadu vlákniny a jsou skvělým zdrojem vitamínu E, „lískáče“ tělu doplní antioxidanty a minerály, jako je vápník, hořčík, fosfor a mangan. Para ořechy jsou zase známé pro svůj vysoký obsah selenu. Jde zkrátka o potravinu, která v objednávce nadšence do zdravého životního stylu nesmí chybět. A proto jsme je přihodili i do té naší.

Aby to však nebylo až moc jednoduché, vybrali jsme ořechy v polevě. U těch totiž nezáleží jen na kvalitě samotného oříšku. Velkou část chuti dělá právě poleva, na které se dá poměrně dobře poznat, jestli je vyrobena z kvalitních surovin.

orechy v poleve 1
Mandle v mléčné čokoládě a lískové ořechy MIX

Mandle MALINOVÉ v mléčné čokoládě

Začneme tím nejlepším. Pokud byste si po přečtení této recenze měli z e-shopu Ochutnej ořech objednat jeden jediný produkt, sáhněte po mandlích v malinové mléčné čokoládě! Ty se totiž nepodobají ničemu, co jsme do teď ochutnali. Všechny oříšky v čokoládě ze supermarketu jsou proti nim slabý odvar a musíme přiznat, že na takovou dobrotu se nám zatím nepodařilo narazit ani v žádných specializovaných zdravých výživách.

Proto je určitě vyzkoušejte a nenechte se odradit vzhledem. Než jsme mandle vydolovali ze sáčku, měli jsme trochu strach, že mrazem sušené maliny budou úplně všude, ale nakonec se tak nestalo. Drží tam, kde mají.

Para jádra v karobu

Karobu se říká také svatojánský chléb a jde o náhradu čokolády. Obsahuje méně tuku než kakao a je o něco sladší, což šlo cítit také na výsledném produktu. Para jádra v karobu jsou navíc obalena ve velmi štědré dávce polevy, takže se perfektně hodí pro chvíle, kdy si doslova chcete „osladit život“.

recenze ochutnej orech 4
Ořechy z e-shopu Ochutnej ořech

Lísková jádra MIX polev (hořká, mléčná, bílá čoko)

Nakonec, abychom důkladně otestovali všechny druhy čokoládových polev, přidali jsme do balíčku mix lískových jader. A musíme říct, že čokoláda použitá na obalení oříšků chutnala doopravdy skvěle. Dokonce až tak, že celé balení v nás zmizelo, ani nevíme jak. Opravdu jsme netušili, že může být výrazný rozdíl mezi plody v čokoládě z běžného obchodu a mezi těmi, které objednáte z Ochutnej ořech, ale je to tak. Hlavní důvod bude zřejmě v tom, že Ochutnej ořech vyrábí vše maximálně poctivě, zatímco běžné oříšky v polevě často obsahují hromadu cukru, která všechny chutě úplně přebije.

Lyofilizované ovoce z Ochutnej ořech

Tady bude hodně záležet na vašich preferencích. My jsme si vybrali lyofilizované broskve, meruňky a ananas, tedy takové ovoce, které v běžném supermarketu nebo kamenné zdravé výživě tak snadno neseženete. A opět jsme byli příjemně překvapeni. V první řadě balením. Protože mrazem sušené ovoce je opravdu křehké, vše přišlo v kelímku, který byl důkladně omotaný bublinkovou fólií. Možná to není nejekologičtější řešení, ale mohlo by se stát, že z ovoce zabaleného v papírovém sáčku by po přepravě zůstal jen ovocný prášek, takže v tomto případě spotřebu obalového materiálu naprosto chápeme.

susene ovoce
Lyofilizované ovoce z Ochutnej ořech

Při testování nás hodně zarazila vůně – lyofilizované meruňky bylo až škoda sníst a chvíli jsme zvažovali, že si je položíme na pracovní stůl, abychom tu úžasnou letní vůni měli neustále pod nosem. Nakonec jsme je ale ochutnali a dobře jsme udělali! Jsou doopravdy výborné, stejně jako broskve a ananas.

Největší výhodou však vidíme ve výběru, který Ochutnej ořech nabízí. Dopřát si můžete švestky, višně i ostružiny, a to kdykoliv v roce. Pokud jste ještě neměli lyofilizované ovoce, vězte, že chutná úplně jinak než to sušené běžným způsobem. Mnohem více připomíná čerstvou variantu, takže je perfektní ve chvílích, kdy si chcete zavzpomínat na léto s chutí lahodné broskve na jazyku.

ovesna kase
Ovesná kaše s mrazem sušenými meruňkami a mandlemi v čokoládě.

Celkové hodnocení e-shopu Ochutnej ořech

Výsledek recenze Ochutnej ořech je jasný. E-shop nás dostal už při rozbalení objednávky, kdy nás příjemně překvapil vzkaz od majitele, důkladně zabalené produkty a dáreček zdarma. Musíme se přiznat, že jsme ani netušili, jak moc velký rozdíl může být mezi oříšky, které běžně kupujeme v supermarketu nebo v kamenné zdravé výživě, a produkty z Ochutnej ořech. Jde cítit (opravdu, na chuti), že firma věnuje výběru surovin a jejich následné kontrole spoustu času. Rozhodně musíme každému doporučit, aby z e-shopu Ochutnej ořech nakoupil alespoň jednou, a srovnal si kvalitu produktů s těmi, které běžně kupuje. Možná budete stejně překvapení jako my.

5/5 - (3 hodnocení)

Sdílejte článek s ostatními

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

E-book - cviky na břicho zdarma!

Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Vyhledávání

100 Kč sleva na Váš nákup od Pure rituals

Prvotřídní lipozomální vitamíny