Obsah článku

Digitální markeťačka, která se zaměřuje na projekty z oblasti zdraví a krásy. Pracovala na obsahové a SEO strategii pro e-shopy GlowUp, Zdravysvet.sk, KocosBeauty a nyní už více než rok tvoří (nejen) texty pro Pure rituals. Volný čas tráví v přírodě, ve fitku nebo čtením dobré knížky.

Získejte náš e-book 6 tipů, jak rychle zhubnout
Stačí, že budete odebírat naše novinky. E-book vám okamžitě zašleme na e-mail.

Recenze: Nejlepší krabičková dieta | SROVNÁNÍ 2024

Čerstvé, nutričně vyvážené jídlo v krabičkách připravené na míru vašim potřebám a cílům, doručené až ke dveřím. Co bylo ještě před několika lety považováno za science fiction, je v dnešní době příjemnou realitou. Na trhu je nespočet firem zaměřených na krabičkové stravování, díky kterým se nemusíte zatěžovat vymýšlením jídelníčku, počítáním kalorií a vařením. Stačí si jen vybrat, od koho zdravé krabičky objednáte. A právě to může být kámen úrazu. Proto jsme si pro vás připravili detailní recenzi, která vám pomůže objevit tu nejlepší krabičkovou dietu pro vaše potřeby.

Vítěz testu

NutritionPro

logo-nutrition-pro
⭐skvělá chuť, příznivá cena⭐
⭐skvělá chuť, příznivá cena⭐ Zákazníci si pochvalují chuť pokrmů, profesionální jednání a způsob doručení. NutritionPro nabízí hubnoucí, udržovací a nabírací program, zvolit si můžete i vegetariánskou variantu.
Do obchoduPorovnat ceny

Nejlepší cena/výkon

Zdravé stravování

logo-zdrave-stravovani-dieta
⭐dostupná téměř po celé ČR⭐
⭐krabičková dieta dostupná téměř po celé ČR⭐ Zdravé stravování je nejdostupnější krabičková dieta v ČR. Jídlo vám dovezou do každého většího města nebo můžete využít odběrných míst. V Praze a v Brně nabízí dokonce i noční rozvoz.
Do obchoduPorovnat ceny

Pro náročné

Nutric Bistro

nutric-bistro
⭐keto a low-carb⭐
⭐chutné keto a low-carb možnosti⭐ Nutric Bistro je skvělou volbou pro náročné. Pokud máte ohledně vaší diety specifické požadavky (low-carb, keto) a chcete si dopřávat ty nejkvalitnější suroviny, vsaďte na tuto krabičkovou dietu.
Do obchoduPorovnat ceny

Obsah srovnávače

Zobrazit obsah srovnávače

⭐Nejlepší krabičková dieta podle Poznej své zdraví⭐

Zdravé krabičky od NutritionPro si vás získají nejen svou chutí, ale také pohodlným doručením a příznivou cenou. Pokud hledáte krabičkovou dietu, která je pestrá, vyvážená a zároveň potěší vaše chuťové pohárky, nemusíte číst dál.

Právě jste ji našli!

S chutí jídel jsou totiž zákazníci velmi spokojeni. Jedním z důvodů je, že firma aktivně sbírá zpětné vazby na jednotlivé pokrmy – každý může své krabičky ohodnotit a okomentovat. Ta nejoblíbenější jídla pak NutritionPro zařazuje znovu a ta, která nesklidí úspěch, z jídelníčku vyřadí. Díky tomu tuto krabičkovou dietu můžeme považovat za jednu z nejchutnějších.

Komfortní je také dovoz. V Praze a Plzni si můžete vybrat přesné časové okno doručení, zatímco v dalších městech se doručuje ve večerních hodinách. Místo závozu lze snadno změnit do 12:00 ještě v den doručení.

ilustracni obrazek zdrave stravovani recenze

Co je krabičková dieta a pro koho je vhodná?

Krabičková dieta je moderní způsob stravování, který si v poslední době získává stále více příznivců. Jak už název napovídá, jde o jídlo v krabičkách připravené profesionálními kuchaři a doručené přímo k vám domů nebo do práce. Stačí si jen vybrat stravovací plán odpovídající vašim představám a o jídlo máte postaráno bez nutnosti plánovat, počítat kalorie, nakupovat suroviny a hlavně – vařit.

Krabičková strava je zkrátka velmi pohodlná. To však není její jediný benefit. Většina lidí totiž krabičky využívá nejen proto, aby si ušetřili práci, ale také pro dosažení svých zdravotních a fitness cílů.

zdrave stravovani krabicky ilustracni obrazek

Existují různé typy krabičkových diet, které se liší podle specifických potřeb strávníků. Některé se zaměřují na redukci hmotnosti, jiné jsou určeny pro sportovce, vegetariány nebo vegany. Na trhu je také mnoho možností pro lidi s různými dietními omezeními. Klidně si tak můžete objednat bezlepkové, bezlaktózové nebo low-carb krabičky.

Krabičkovou dietu zkrátka ocení nejen ti, kteří mají hektický životní styl a nestíhají přípravu nutričně vyvážených jídel, ale také každý, kdo se snaží zhubnout, lidé se speciálními dietními potřebami nebo třeba senioři, pro které nákup a příprava jídel může být problém.

ilustracni obr zdrave stravovani recenze

Proč se dieta v krabičce vyplatí?

Největší výhodou dietních krabiček je jednoznačně pohodlí, které přinášejí. Nemusíte nic plánovat, nakupovat ani vařit, hotové jídlo přistane každý den u vašich dveří.

Krabičková dieta vám navíc zaručí, že se stravujete opravdu vyváženě. Nezáleží na tom, jestli se občas odbydete rohlíkem se salámem, protože nemáte čas, nebo zda vám dělá problém spíše pochopení toho, jak si sestavit jídelníček, aby obsahoval všechny mikro a makronutrienty. Krabičky jsou navrženy dietology a výživovými specialisty, takže máte jistotu, že svému tělu dopřáváte vše, co potřebuje.

Tento způsob stravování oceníte také v případě, že se snažíte zhubnout nebo udržet váhu. Nejen, že se budete řídit podle jídelníčku, který navrhne odborník, ale získáte také velmi přesnou představu o tom, kolik kalorií denně ze stravy přijmete.

S krabičkovým jídlem navíc nehrozí stereotyp. Většina poskytovatelů diet se snaží nabízet širokou škálu různých pokrmů. Nemusíte se tedy bát, že budete jíst to samé denně. Některé plány jsou opravdu hodně flexibilní, takže vám umožňují mnoho parametrů přizpůsobit a upravit si krabičkovou dietu na míru.

krabickova dieta doruceni

Kolik stojí krabičková dieta? Cena závisí na více faktorech

Jednou z nevýhod krabičkových diet může být vyšší cena. Domácí vaření přeci jen ve většině případů vyjde levněji, ale nemusí to být vždy pravidlem. Pokud je pro vás finanční stránka důležitá, určitě se při výběru zaměřte na následující faktory:

 • Výběr poskytovatele: Různé firmy mohou mít různé cenové strategie. Zatímco některé krabičkové diety cílí spíše na prémiový segment trhu a připravují dražší jídla, jiné mohou nabízet cenově dostupnější možnosti.
 • Kalorický příjem: Čím více kalorií váš jídelníček obsahuje, tím více zaplatíte. Je rozdíl, když se snažíte zhubnout a jíte především lehká jídla, nebo když naopak přibíráte a budujete svalovou hmotu.
 • Typ stravy: Speciální diety, jako jsou bezlepkové, veganské nebo nízkosacharidové, mohou vyžadovat dražší suroviny a složitější přípravu, což se odráží v ceně.

Při srovnávání se zaměřte také na cenu doručení. I když dieta na první pohled vypadá levnější než jiné, často má tak drahou dopravu, že se rozdíl vyrovná. U některých poskytovatelů zase zaplatíte za zpětný odběr krabiček k recyklaci – jde sice o možnost volitelnou, ale pokud chcete být šetrnější k přírodě, je potřeba s tímto poplatkem počítat.

krabickova dieta cena
Recenze: Nejlepší krabičková dieta | SROVNÁNÍ 2024

Nejlevnější je krabičková dieta v případě, že objednáváte jídlo pravidelně. Většina firem totiž nabízí slevy pro věrné klienty. Někdy tak můžete ušetřit dokonce až 100 Kč za den. Jídlo vás vyjde levněji také s promo kódem, nebo když objednáváte více krabiček na stejnou adresu.

Možnosti slev se však u různých poskytovatelů poměrně liší, takže před nákupem vždy důkladně prostudujte ceník a najděte si krabičkovou dietu, která je pro vás nejvýhodnější. Obecně by se však dalo říct, že krabičková dieta na týden není nikdy cenově tak výhodná jako program na měsíc nebo čtvrtrok.

Přestože krabičková dieta může být na první pohled dražší než domácí vaření, je důležité vzít v úvahu pohodlí a úsporu času, které tato služba přináší. Navíc, pokud si často objednáváte jídlo s sebou nebo jíte v restauracích, může být krabičková dieta cenově srovnatelná, nebo dokonce levnější alternativa.

Srovnání krabičkových diet

NutritionProZdravé StravováníNutric BistroDieta v krabičceVital BoxABC Dieta
HodnoceníVítěz srovnáníDobrá dostupnost po ČRPro náročnéChutná a rozmanitáOd fitness trenérůTaké nás zaujalo
Klady+ chutná jídla
+ čerstvé suroviny
+ vaří 6 dní v týdnu
+ flexibilní možnosti doručení
+ pod dohledem odborníka
+ jídelníček na míru
+ doprava zdarma
+ možnost nezávazně vyzkoušet na 2 dny
+ široká škála programů
+ možnost objednat něco navíc
+ jídelníček lze přizpůsobit
+ dovoz téměř po celé ČR
+ noční doručení
+ doprava zdarma
+ dostupná cena
+ prémiová kvalita
+ farmářské a BIO suroviny
+ bez lepku
+ minimum cukru, soli, mouky
+ možnosti různých slev
+ chutná a rozmanitá jídla
+ flexibilní možnosti doručení
+ vaří 6 dní v týdnu
+ 100% recyklovatelné obaly, elektromobilita
+ vaří i o víkendu
+ speciální PREMIUM program
+ velký výběr možností
+ dostupnost po ČR

+ bezplatné poradenství
+ místní zdroje surovin
+ široký výběr
+ možnost hodnotit jídla online
Zápory– nenabízí možnosti stravování low-carb, low-fat, vegan
– dostupnost po ČR
 – nefunguje o víkendu
– řidiči se občas zdrží
– dostupná jen v Praze
– vyšší cena
– menší výběr programů
– pouze v Praze a Středních Čechách
– vyšší cena dovozu– horší dostupnost po ČR
Doprava a odběrná místaPraha, Plzeň, Brno, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Kladno, Jablonec, Mladá Boleslav a osobní odběr v rámci sítě fitness Form FactoryRozváží téměř po celé ČR, v Praze možno využít noční rozvozPouze Praha a blízké okolíPraha a Střední ČechyPraha, Středočeský kraj, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Pelhřimov, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Veselí n. Lužnicí, Tábor, Benešov, Poděbrady, Nymburk, Pardubice, Hradec Králové, Hořice, Jičín, Liberec, Mladá Boleslav, Brandýs nad Labem, Stará BoleslavPraha, Brno, Bakov nad Jizerou, Brandýs nad Labem, Mladá Boleslav, Černošice, Jesenice, Měchenice, Řevnice, Říčany, Úvaly, Vestec, Nehvizdy
Nutriční poradenství✔️✔️✔️✔️✔️✔️
Orientační cenaod 431 Kčod 426 Kčod 515 Kčod 374 Kčod 410 Kčod 414 Kč
Aktuální cenaProhlédnout!Prohlédnout!Prohlédnout!Prohlédnout!Prohlédnout!Prohlédnout!

Která krabičková dieta je nejlepší?

Nás nejvíce zaujala krabičková dieta NutritionPro. Hodně však záleží na tom, co od krabiček očekáváte. Pokud máte mlsný jazýček a potrpíte si na prémiové suroviny, zkuste Nutric Bistro. Je-li pro vás důležitý široký výběr stravovacích programů, nejlepší volbou bude Zdravé stravování.

Jak funguje krabičková dieta?

Krabičková dieta funguje na principu poskytování zdravých, vyvážených jídel připravených profesionálními kuchaři a doručených přímo k vám domů nebo do práce.

Stačí si jen vybrat specifický výživový plán (krabičková dieta na přibrání, na hubnutí, low-carb,…) a objednat si jídla na předem určené období. Vaše dieta v krabičce je pak profesionálně připravena a doručena na uvedenou adresu. Mnoho poskytovatelů krabičkových diet vám navíc nabídne i nutriční poradenství a podporu, aby vám pomohli dosáhnout stravovacích cílů.

Existuje krabičková dieta pro diabetiky?

U některých poskytovatelů si můžete objednat speciální krabičkovou dietu pro diabetiky, jiní nabízejí nastavení tzv. DIA výjimky, která spočívá ve vyloučení cukru, medu, sirupů a kompotovaného ovoce. Pokud ji vaše vybraná firma nemá v nabídce, může být vhodná také jakákoliv nízkosacharidová dieta, jako jsou například keto nebo low-carb krabičky.

Úpravu stravování (hlavně pokud se rozhodnete pro keto dietu) je však vhodné zahájit až po konzultaci s lékařem nebo nutričním terapeutem. Je totiž pravděpodobné, že budete potřebovat upravit dávkování inzulínu.

Je vhodná krabičková dieta také pro kojící matky?

Některé firmy pro kojící matky mají speciální programy, které neobsahují nevhodné potraviny. Při kojení je doporučené vyhýbat se hlavně surovinám, které nadýmají, což může být například zelí, čočka, hrách, cibule nebo česnek. Je dobré dát pozor také na květák, brokolici, kukuřici a pórek, takže v krabičkové dietě pro kojící matky často nenajdete ani ty.

Nejlepší krabičkové diety: Recenze jednotlivých poskytovatelů

NutritionPro: komfortní doručení v 9 městech

logo-nutritionp-pro
+ chutná jídla
+ čerstvé suroviny
+ vaří 6 dní v týdnu
+ flexibilní možnosti doručení
+ pod dohledem odborníka
+ jídelníček na míru
+ doprava zdarma
+ možnost nezávazně vyzkoušet na 2 dny
- dovoz pouze do 9 měst
- bez možnosti low-carb, low-fat, vegan

Firma NutritionPro se od ostatních poskytovatelů krabičkových diet odlišuje tím, že se snaží minimalizovat negativa spojená s doručením krabiček. Zatímco u konkurence si často nemůžete zvolit, kdy přesně k vám kurýr přijede, u NutritionPro si v rámci Prahy vyberete konkrétní 2 hodinové okno pro doručení. Podobně to funguje také v Plzni, jen s tím rozdílem, že časové okno pro doručení je 3 hodinové. V ostatních městech (Brno, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Kladno, Jablonec, Mladá Boleslav) se pak doručuje ve večerních hodinách. Místo doručení se dá flexibilně změnit ještě v den dovozu, a to do 12:00. Jídla si navíc můžete vyzvedávat i na odběrných místech v rámci sítě fitness Form Factory.

Pokud jde o chuť jídel, zákazníci jsou většinou velmi spokojeni. Firma totiž aktivně sbírá zpětné vazby na jednotlivé pokrmy – každý může své krabičky ohodnotit a okomentovat. Ta nejoblíbenější jídla NutritionPro zařazuje znovu v dalším měsíci a ta méně úspěšná z jídelníčku vyřadí. Díky tomu je krabičková dieta od NutritionPro jedna z nejchutnějších.

NutritionPro nabízí 3 různé stravovací programy – hubnoucí, udržovací a nabírací. Dále si také můžete zvolit, zda chcete vegetariánskou stravu a kolik jídel denně budete odebírat. Přesné množství kalorií, které máte v rámci krabičkové diety konzumovat, určí speciální algoritmus podle preferencí, hmotnosti a vašich cílů. NutritionPro je tak vlastně krabičková dieta na míru.

O složení jídel a vaše výsledky se pak postará odbornice na výživu Jitka Dokoupilová.

Jako nevýhodu vidíme fakt, že NutritionPro zatím nenabízí možnosti stravování low-carb, low-fat, vegan či speciální zdravotní diety. Je také škoda, že tato krabičková strava není v rámci České republiky trochu více dostupná.

ORIENTAČNÍ CENA
od 431 Kč

Zdravé Stravování: téměř nekonečné možnosti

zdravestravovani
+ široká škála programů
+ možnost objednat něco navíc
+ jídelníček lze přizpůsobit
+ dovoz téměř po celé ČR
+ noční doručení
+ doprava zdarma
+ dostupná cena
- nefunguje o víkendu
- řidiči se občas zdrží

Krabičková dieta Zdravé stravování si nás získala širokou škálou programů a variant jídel. Každý si tak může najít možnost, která vyhovuje jeho potřebám. Nabídka je poměrně velká už v základu a ještě si můžete objednat k jídlu něco navíc – polévku, dezert, smoothie nebo fresh. Mimo to Zdravé stravování nabízí také možnost vyloučit z jídelníčku potraviny, které vám nechutnají, nebo nastavit takzvanou DIA výjimku. Krabičky jsou zkrátka navrženy tak, aby uspokojily potřeby všech zákazníků, včetně kojících matek, příznivců keto diety, vegetariánů, sportovců a dalších.

Velkým plusem je také dostupnost. Zdravé stravování rozváží téměř po celé České republice, a to nejen ve dne, ale v některých městech dokonce i v noci. Jídlo v krabičce vám v časovém okně mezi 2 a 6 hodinou ranní jednoduše zavěsí na kliku, takže nemusíte složitě řešit převzetí a přemýšlet nad tím, zda v době doručení krabiček budete doma. Určitě však neprohloupíte ani když zvolíte denní rozvoz – většina zákazníků si totiž chválí příjemné kurýry, se kterými se dá vždy snadno domluvit.

Uživatelský zážitek trochu kazí pouze fakt, že kurýři občas přijedou později, než by měli. V recenzích jsme narazili také na několik výtek směrem k operátorkám firmy – podle zákazníků by mohly být o něco milejší. Jako další drobnou nevýhodu vidíme to, že Zdravé stravování nefunguje o víkendu. Firma uvádí, že nechce své klienty krabičkami přehltit.

Pokud jde o cenu, Zdravé stravování je spíše levnější krabičková dieta. Cena za měsíc (za 20 dní) začíná přibližně na 9000 Kč, přičemž rozvoz jídel je už v této částce zahrnut. Kolik přesně zaplatíte, závisí na vybraném programu, energetické hodnotě jídelníčku a také na tom, na jak dlouho si objednáte. Při dodání více balíčků na stejnou adresu navíc dostanete slevu. Pokud tedy hledáte dietu v krabičce s nejlepším poměrem cena/výkon, právě jste ji objevili.

Přečtěte si detailní recenzi této krabičkové diety!

ORIENTAČNÍ CENA
od 426 Kč

Nutric Bistro: specialista na krabičkovou dietu low-carb a paleo

nutric-bistro
+ prémiová kvalita
+ farmářské a BIO suroviny
+ bez lepku
+ minimum cukru, soli, mouky
+ možnosti různých slev
- dostupná jen v Praze
- vyšší cena

Řadíte se mezi náročné strávníky, máte na jídelníček speciální požadavky (low-carb krabičky, paleo jídla, krabičková dieta bez lepku) a potrpíte si na ty nejkvalitnější suroviny? Vyzkoušejte jídla v krabičce od Nutric Bistro.

Jídelníček je pečlivě sestavován šéfkuchaři a nutričními terapeuty. K přípravě pokrmů se používají nejkvalitnější suroviny s důrazem na lokálnost a BIO či farmářskou kvalitu. Výsledkem je jídlo, které obsahuje minimum cukru, soli, mouky a umělých dochucovadel. V krabičkách od Nutric Bistra navíc nenajdete ani většinu alergenů a potravin způsobujících intolerance. Všechna jídla jsou bezlepková a program Paleo je vhodný také pro strávníky s intolerancí na laktózu.

Cena krabičkové diety od firmy Nutric Bistro je ve srovnání s některými konkurenčními firmami vyšší. Je to dáno tím, že společnost se zaměřuje na nabídku jídel z nejlepších surovin s vysokým podílem masa a zeleniny. A ty jsou zkrátka dražší, ale na druhou stranu zajišťují vyšší nutriční hodnotu a kvalitu.

Pokud chcete získat tuto krabičkovou dietu levně, můžete využít různých slev. Stačí začít odebírat novinky e-mailem, objednat více jídel na jednu adresu nebo poslat vaši proměnu s krabičkovou dietou Nutric Bistro.

Nevýhodou této krabičkové diety je, že je dostupná pouze v Praze.

Přečtěte si detailní recenzi této krabičkové diety!

ORIENTAČNÍ CENA
od 515 Kč

Další zdravé krabičky, které nás zaujaly

Dieta v krabičce

dietavkrabicce-1
+ chutná a rozmanitá jídla
+ flexibilní možnosti doručení
+ vaří 6 dní v týdnu
+ 100% recyklovatelné obaly, elektromobilita
- menší výběr programů
- pouze v Praze a Středních Čechách

Dietu v krabičce si zákazníci chválí především pro chutná, rozmanitá a inspirativní jídla. Za nás je však trochu škoda, že společnost nabízí pouze 4 stravovací programy (Slim, Slim FIT, FIT a Balance) a neexistuje možnost vybrat si speciální druh diety, například keto nebo low-carb krabičky.

Krabičkovou stravu od společnosti Dieta v krabičce si můžete nechat doručit kurýrem, případně vyzvednout na odběrných místech. Pokud vsadíte na kurýra, těšte se na perfektní servis. Dodávka jídel probíhá přesně dle avizovaného času a řidič je vstřícný a milý. Den před doručením vám sdělí hodinové časové okno, kdy budou krabičky doručeny, takže si můžete lépe naplánovat den. To je velká výhoda, protože mnoho poskytovatelů krabičkové diety takto přesně o čase doručení neinformuje a vy musíte na kurýra čekat (často až do pozdních nočních hodin).

Velkou výhodou této krabičkové diety je také možnost objednání i na soboty. Tato flexibilita je skvělá, pokud máte rušné pracovní týdny a chcete soboty věnovat čistě jen odpočinku.

ORIENTAČNÍ CENA
od 374 Kč

Vital Box

recenze-vitalbox
+ vaří i o víkendu
+ speciální PREMIUM program
+ velký výběr možností
+ dostupnost po ČR
- vyšší cena dovozu

Krabičková dieta Vital Box nad konkurencí vyniká především možností doručení krabiček i o víkendu, což je nabídka, se kterou se jen tak nesetkáte. Mnoho poskytovatelů krabičkové stravy totiž na soboty a neděle nevaří.

Za zmínku stojí také to, že váš jídelníček sestaví výživoví poradci s dlouholetou praxí. Majiteli společnosti totiž není nikdo jiný než Jakub a Eva Krausovi, osobní fitness trenéři, kteří za sebou mají nejen nespočet úspěchů s klienty, ale také zkušenosti z mnoha soutěží ve fitness.

Vital Box pro vás bude volbou číslo jedna hlavně v případě, že hledáte krabičkovou dietu na míru. Nabízí totiž speciální PREMIUM program, v rámci kterého si můžete vychutnat maximálně individuální přístup a krabičky přizpůsobené vašim potřebám. Tento program zahrnuje speciálního kuchaře, který se stará pouze o malý počet klientů. Kromě toho jsou do jídelníčku více zařazovány prémiové suroviny, jako je mango, granátové jablko nebo třeba avokádo.

Oceňujeme však také poměrně široký výběr dalších programů, včetně speciálního jídelníčku pro kojící maminky a vegetariánské či bezlaktózové možnosti.

ORIENTAČNÍ CENA
od 410 Kč

ABC Dieta

abcdieta
+ bezplatné poradenství
+ místní zdroje surovin
+ široký výběr
+ možnost hodnotit jídla online
- horší dostupnost po ČR

Odborným garantem projektu ABC Dieta je nutriční specialista RNDr. Pavel Suchánek, který se zaměřuje především na sportovní dietologii pro rekreační i vrcholový sport, redukci nadváhy a zdravou životosprávu dospělých a seniorů. K dispozici jsou také nutriční specialistky, které vám při krabičkování mohou bezplatně poradit. Pokud tedy chcete mít jistotu, že jste v dobrých rukou, s ABC dietou nemůžete šlápnout vedle.

Jídla kuchaři připravují především v páře a veškeré pečivo pečou v den expedice. Kromě klasických zdravých krabiček nabízí také vegetariánskou, bezlepkovou, diabetickou, bezlaktózovou a keto variantu. Je však důležité poznamenat, že u bezlepkových krabiček jsou potraviny obsahující lepek vyloučeny a nahrazeny jinými. Některá jídla však stále mohou obsahovat stopy lepku, takže nejde o krabičkovou dietu zcela bez lepku.

Máte také možnost zvolit si až 5 chuťových omezení, které budou zohledněny ve vašem jídelníčku. To je však možné pouze u stravovacího programu Klasik. Potraviny, které nechcete jíst, jsou nahrazeny jinými. Navíc je možné jídla hodnotit on-line, a ovlivnit tak jídelníček na další období.

ORIENTAČNÍ CENA
od 414 Kč

Jak vybrat krabičkovou dietu?

Krabičková strava by měla splňovat hned několik důležitých parametrů. Klíčová je samozřejmě chuť jídel, velkou roli však hrají také nutriční hodnoty, výběr stravovacích programů, čerstvost, kvalita surovin a možnosti rozvozu. Pojďme se tedy na tyto faktory podívat trochu více do hloubky.

Chuť krabičkového jídla

Chuť krabičkové diety je snad to nejdůležitější, co musíte při výběru zohlednit. Ovlivňuje totiž do velké míry, zda budete schopni jídelníček dlouhodobě dodržovat. Nicméně, posoudit chuť jídel před jejich objednáním je komplikované. Fotografie na webových stránkách sice vypadají lákavě, ale skutečná chuť může být často odlišná od toho, co očekáváte.

Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak vybrat dobrou krabičkovou dietu. Recenze, jako je ta naše, jsou jedním z nich. Další možností je také pročtení názorů uživatelů, které najdete třeba při zadání názvu poskytovatele do vyhledávače Google.

Jakmile objevíte svého favorita, zkuste objednat jídlo na jeden den, ať si krabičky otestujete na vlastní chuťové pohárky. I když je cenově výhodnější zaplatit si rovnou dietu na delší dobu, první zkušební objednávka se vyplatí. Budete totiž mít větší jistotu, že u krabičkové diety opravdu setrváte.

Náš tip: Máte mlsný jazýček? Vyberte si krabičkovou dietu od poskytovatele, který aktivně sbírá zpětné vazby na chuť jídel od klientů. My doporučujeme krabičky od ABC Dieta – každé jídlo můžete ohodnotit online a vaše zpětná vazba putuje přímo do kuchyně.

Doručení krabičkové diety

Nutriční hodnoty

Je důležité, aby vaše jídlo obsahovalo adekvátní množství bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny, vitamínů a minerálů. Jak to ohlídat, když nejste právě specialista na výživu? Nejčastějším prohřeškem dodavatelů krabičkových diet je, že jídla mají nižší obsah bílkovin nebo zeleniny. Zaměřte se proto hlavně na tyto nedostatky a ověřte si, že vaše krabičky obsahují nějaký hodnotný zdroj bílkovin (libové maso, ryby, vejce, sýr, luštěniny) a dostatek zeleniny.

Dalším velmi podstatným faktorem je také energetická hodnota programu. Ta se vyjadřuje v kilokaloriích (kcal) nebo v kilojoulech (kJ) a měla by odpovídat vašim cílům. Různé programy nabízejí různé energetické hodnoty, které jsou určeny k pokrytí specifických potřeb. Některé diety mohou být vysokoenergetické, zaměřené na sportovce nebo lidi s náročnou fyzickou prací, zatímco redukční krabičkové diety jsou navržené pro ty, kteří chtějí zhubnout.

Pro lepší představu o ideální energetické hodnotě krabičkové diety se podívejte na orientační doporučený denní kalorický příjem pro muže a ženy:

 • denní kalorický příjem pro muže – cca 2 500 kcal
 • denní kalorický příjem pro muže se sedavým zaměstnáním – cca 2150 kcal
 • denní kalorický příjem pro muže s vysokou fyzickou aktivitou/náročným zaměstnáním – cca 2700 kcal
 • denní kalorický příjem pro ženy – cca 2000 kcal
 • denní kalorický příjem pro ženy se sedavým zaměstnáním – cca 1 500 kcal
 • denní kalorický příjem pro ženy s vysokou fyzickou aktivitou/náročným zaměstnáním – cca 2200 kcal

Chcete-li přesnější údaje, spočítejte si, jaký energetický příjem je potřebný pro zachování vašich základních životních funkcí (bazální metabolismus – BMR). Stačí použít následující vzoreček:

 • BMR (ženy) = 10 × váha v kg + 6,25 × výška v cm – 5 × věk v letech + 5
 • BMR (muži) = 10 × váha v kg + 6,25 × výška v cm – 5 × věk v letech – 161

Celkovou energetickou potřebu organismu pak zjistíte tak, že výsledné číslo vynásobíte koeficientem z následující tabulky:

Pohybová aktivita

Typ pohybu

Koeficient

žádná

minimální nebo žádný

1,2

lehká

trénink 1–3× týdně

1,375

mírná 

trénink 3–5× týdně

1,55

střední

trénink 6–7× týdně

1,725

těžká

intenzivní trénink, náročná práce

1,9

 

Výsledné číslo tedy udává váš optimální denní příjem energie v kcal. Pokud denně přijmete toto množství energie, měli byste si udržet současnou váhu. Při hubnutí snižte příjem kalorií přibližně o 500 kcal denně.

Náš tip: Pokud se ve výživě nevyznáte a kilokalorie jsou pro vás španělskou vesnicí, vyberte si takového dodavatele krabiček, který nabízí služby výživového poradce. Nás v tomto ohledu zaujala značka NutritionPro – konzultaci s odborníkem na výživu má totiž zahrnutou v ceně každého programu.

Výběr stravovacích programů

Firmy obvykle poskytují hned několik programů, které vyhovují různým dietním potřebám a cílům. Můžete zohledit své stravovací preference a vybrat si vegan krabičkovou dietu nebo variantu bez lepku. Dále vezměte v úvahu i své cíle. Chcete hubnout, udržet váhu, nebo nabírat svalovou hmotu? Váš stravovací program by tomu měl být přizpůsoben.

 • Redukční krabičková dieta – je ideální možností pro ty, kteří se snaží zhubnout. Často je nejen nízkokalorická, ale také vysokoproteinová, s omezením sacharidů či tuků.
 • Low-carb krabičky – jsou postaveny na minimálním příjmu sacharidů. Využijí je především ti, kteří se snaží zhubnout, nebo lidé s vysokým krevním tlakem či cukrovkou.
 • Keto krabičková dieta – je striktnější forma low-carb stravování. Obsahuje minimum sacharidů, takže udržuje organismus v ketóze. To je stav, kdy tělo získává energii z uložených tuků. Výsledky keto diety proto mohou být velmi rychlé.
 • Whole30 program – se zaměřuje na „restart“ organismu pomocí diety založené na paleo stravování, která zahrnuje maso, vejce, zeleninu, ovoce, ořechy a zdravé tuky.
 • Sacharidové vlny – často využívají hlavně sportovci. Jde o způsob stravování, který je založen na cyklování sacharidů. Jeden den je jejich příjem minimální, zatímco další den je strava složena převážně ze sacharidových potravin.
 • Program bez cukru (sugar free) – je pro vás, pokud se chcete vyhnout jednoduchým sacharidům. Proč byste něco takového měli dělat? Rafinovaný cukr způsobuje rychlý nárůst a následný pokles hladiny cukru v krvi, čímž vyvolává pocit hladu a touhu po dalších sacharidech. Navíc má vliv také na rychlejší stárnutí kůže a může podporovat vznik akné.
 • Fitness krabičková dieta pro sportovce – je vhodná pro ty, kteří se snaží nabrat svalovou hmotu. Často obsahuje nejen více kalorií, ale také větší podíl bílkovin.
 • Vegetarián/vegan krabičková dieta – je připravena bez masa. Můžete se tedy těšit na tofu, tempeh a luštěniny. Veganská verze je navíc bez mléka, mléčných produktů, vajec a medu.
 • Krabičková dieta bez lepku – je ideální pro ty s celiakií nebo pro ty, kteří se vyhýbají lepku. V jídlech není oves, ječmen, žito nebo pšenice.
 • Krabičková dieta bez laktózy – je jasnou volbou pro všechny, které trápí intolerance. Laktóza bývá většinou nahrazena výrobky z rýže nebo sóji.
 • Krabičková dieta pro kojící matky – neobsahuje potraviny, které jsou v tomto období nevhodné. V jídelníčku tak nenajdete luštěniny, kedlubny, květák, brokolici, cibuli nebo pórek.

Náš tip: Jídlo pro kojící maminky, šťávový detox nebo keto dieta? Krabičky od Zdravé stravování nabízí všechny tyhle možnosti a ještě mnohem víc. V sortimentu mají dokonce i krabičkovou dietu pro diabetiky – stačí si jen nastavit speciální DIA výjimku.

Čerstvost a kvalita surovin

Čerstvost a kvalita surovin přímo ovlivňují nejen chuť krabičkové diety, ale i nutriční hodnoty. Lokální potraviny z udržitelného zemědělství mají obecně vyšší nutriční hodnotu než ty zpracované nebo nekvalitní. Obsahují více vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin. Přes internet však čerstvost a kvalitu surovin poznáte jen těžko. Na co se tedy při výběru krabičkové diety zaměřit?

V první řadě zkoumejte, zda poskytovatel na svém webu zmiňuje, odkud pocházejí použité suroviny a jak jsou pěstovány nebo zpracovány. Čím více informací firma poskytuje, tím pravděpodobnější je, že se na kvalitu surovin skutečně zaměřuje. Dalším vodítkem mohou být také informace o přísadách a alergenech v jídlech. Krabičková dieta by měla obsahovat co nejméně přidaných konzervantů, barviv, sladidel a jiných syntetických přísad. Napovědět vám mohou také recenze a zkušenosti zákazníků.

Náš tip: Krabičková dieta Nutric Bistro cílí na klienty, kterým nevadí připlatit si za kvalitu. Jídla jsou připravována z čerstvých sezónních surovin, maso má vždy BIO nebo farmářskou kvalitu. V případě hovězího kuchaři z Nutric Bistra používají jen to nejlepší 4 týdny vyzrálé maso.

Jídla z Nutric Bistro

Možnosti dopravy

Mnoho poskytovatelů krabičkových diet se orientuje pouze na Prahu a blízké okolí. Najdou se však i firmy, které jídlo rozváží skoro po celé České republice. Je tedy důležité si ověřit, zda k vám domů nebo do práce vůbec můžete krabičky objednat. Dalším drobným zádrhelem je, že si nemůžete zvolit přesný čas doručení. Jídlo vám kurýr doveze v časovém okně, které je předem určeno firmou. Pokud zrovna nemůžete být doma, většinou se dá domluvit na tom, že vám jídlo nechá za plotem nebo pověšené na klice. To však může být trochu problém v horkých letních dnech.

V některých městech můžete využít také odběrných míst, kde si své krabičky prostě a jednoduše vyzvednete.

Náš tip: Pokud bydlíte mimo Prahu, doporučujeme vám krabičkovou dietu od firmy Zdravé stravování. Rozváží totiž skoro po celé České republice, a navíc má spoustu odběrných míst, kde si připravené krabičky můžete vyzvednout. V některých městech funguje i noční rozvoz, kdy vám kurýr cca 2 a 6 hodinou ranní doručí vaše jídlo takzvaně „na kliku“, tedy bez nutnosti osobního předání.

5/5 - (3 hodnocení)
Sdílejte článek s ostatními

Komentáře

E-book - 6 tipů,
jak rychle zhubnout
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma
Získejte ZDARMA
e-book v hodnotě 199 Kč, SLEVY u našich partnerů na oříšky a doplňky výživy a navíc se zepojte do našich soutěží!
Chceš ukládat? Vytvoř si u nás účet
Získej možnost ukládat si oblíbené články, recepty, srovnávače, autory a spousty dalšího do svého profilu. Díky tomu budete mít možnost vždy se vrátit k tomu, co vás zaujalo a vytvořit si tak vlastní databázi toho nejzajímavějšího pro vás. Tak neváhejte, vše je zdarma.
Registrovat se zdarma